Živě

Rummenigge v čele Bayernu skončí už v červnu, nahradí ho Kahn

1. června 2021 13:02 - Berlín

Karl-Heinz Rummenigge na konci června po 19 letech odejde z vedení Bayernu Mnichov. Ve funkci výkonného ředitele ho nahradí jiný bývalý hráč bavorského klubu a německý reprezentant Oliver Kahn.

 

Twitter @iMiaSanMia

Pětašedesátiletý Rummenigge měl původně odejít až na konci roku po vypršení smlouvy, nakonec se však rozhodl skončit o půl roku dříve. Během jeho vedení Bayern získal 14 německých titulů a dvakrát ovládl i Ligu mistrů.

"Strategicky je to naprosto logické načasování. Bude konec účetního období a také bude začínat nový trenérský tým," uvedl v prohlášení Rummenigge, který v Bayernu působil v letech 1974 až 1984 jako hráč.

Od roku 1991 nastoupil Rummenigge do funkce viceprezidenta bavorského klubu a do role ředitele se přesunul v roce 2002. Ve vedení Bayernu dlouhá léta spolupracoval s dalšími bývalými klubovými legendami Franzem Beckenbauerem a Ulim Hoenesem.

Jednapadesátiletého Kahna jako Rummeniggeho nástupce představenstvo zvolilo už předloni. Mistr Evropy z roku 1996 a stříbrný a bronzový medailista ze světového šampionátu s klubem, se kterým získal osm titulů a vyhrál Ligu mistrů, podepsal pětiletou smlouvu.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..