Obdivuhodné gesto hvězdy Manchesteru City. Svému mateřskému klubu postaví hřiště

15. června 2021 08:05 - Praha

Nikdy nezapomínej na klub, kde si začínal. Tímto heslem se řídí hvězda Manchesteru City Ilkay Gündogan, který se rozhodl z prémií za výhru v Premier League svému bývalému klubu Hessler 06 věnovat téměř osm milionů korun na stavbu nového umělého hřiště.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Třicetiletý záložník Manchesteru City Ilkay Gündogan strávil v klubu Hessler 06 svá mládežnická léta. Poté přestoupil do akademie v Bochumi a později se přesunul do bundesligy, kde hrál za Norimberk a Dortmund.

Nyní se rozhodl svému mateřskému klubu věnovat téměř osm milionů korun na výstavbu nového umělého hřiště. Ilkayevův strýc prozradil, že když se jeho synovec dozvěděl, že z klubu odchází děti kvůli tomu, že jim chybí umělé hřiště, kde by mohly pořádně trénovat, hodně ho to zasáhlo, a proto se rozhodl přispět.

„Bez Ilkaye bychom nebyli schopni tento program odstartovat," řekl předseda klubu Hessler 06 s tím, že jsou svému odchovanci moc vděční.

bp, Sport.cz

Časová osa: Bundesliga 2021/22

Filtr článků - Německo


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..