Fotbalisté Wolfsburgu byli kvůli špatnému střídání vyloučeni z Německého poháru

16. srpna 2021 19:40 - Berlín

Fotbalisté Wolfsburgu byli kvůli špatnému střídání vyloučeni z Německého poháru. V prvním kole sice nad Münsterem vyhráli 3:1 po prodloužení, německý svaz je však za porušení pravidel ze soutěže vyřadil.

Fabian Bimmer, Reuters

Nový trenér Wolfsburgu Mark van Bommel před necelými dvěma týdny v normální hrací době, ve které bundesligový favorit vyrovnal v poslední minutě, vystřídal tři hráče. Stejný počet změn udělal debutant na lavičce i v prodloužení, v němž hosté rozhodli o postupu.

Rozhodčí si pochybení všimli až posléze a Münster se den po utkání odvolal. Komise německého svazu mu po dnešním pětihodinovém jednání přiřkla vítězství 2:0. Ve druhém kole se celek ze čtvrté ligy představí na konci října.

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.