Union - Mönchengladbach 2:1 Pozdrav Slavii. Fotbalisté Unionu Berlín slaví první výhru. Wolfsburg je stoprocentní

29. srpna 2021 17:37

Fotbalisté Wolfsburgu porazili ve 3. kole německé ligy Lipsko 1:0 a jsou v soutěži nadále jediným týmem s plným bodovým ziskem. Union Berlín, první soupeř Slavie v Evropské konferenční lize, zvítězil nad Mönchengladbachem 2:1 a po dvou remízách poprvé v sezoně vyhrál. Poražená Borussia má po třech kolech jen bod a nelichotivé skóre 2:7.

Annegret Hilse, Reuters

O udržení stoprocentní bilance Wolfsburgu v duelu s vicemistrem rozhodl v 53. minutě Jérome Roussillon. Francouzský záložník dorazil za Pétera Gulásciho vyražený centr.

Union poslal do vedení přesnou hlavičkou v 22. minutě Niko Giesselmann. Německý záložník využil přesný centr Genkiho Haragučiho a překonal Yanna Sommera.

Rozjetý Schick znovu pálil a pomohl k demolici Augsburgu, Bayern rozdrtil Herthu

Druhou branku berlínského celku přidal ještě před pauzou Taiwo Awoniyi, který společně s Maxem Krusem vyšachoval celou obranu Borussie a po kličce Sommerovi zakončil do prázdné branky.

Kontaktní gól Gladbachu vstřelil v nastavení Jonas Hofmann, jenž za Andrease Lutheho dorazil ránu slovenského záložníka Laszla Bénese. Více ale hosté nestihli a po třech kolech mají pouze jeden bod, který získali v prvním kole v souboji s Bayernem Mnichov.

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.