Rubriky:

Německo

VIDEO: Trapas Bayernu! Superposila Götze na tiskové konferenci vytočila sponzora klubu

3. července 2013 11:47 - Mnichov

Měla to být velká událost, na kterou fanoušci Bayernu Mnichov jen tak nezapomenou. Jenže tisková konference, na které bavorský tým představil první letní posily Maria Götzeho a Jana Kirchhoffa, má nečekanou dohru a nakonec se z ní stal velký průšvih. Jednoho z hlavních sponzorů Bayernu, firmu Adidas, totiž pořádně vytočily obě nové akvizice. Götze i Kirchhoff totiž před novináře, fotografy a televizní kamery předstoupili v triku konkurenční firmy Nike.

Reuters

Bayern je vzorem takřka ideálně fungujícího zdravého klubu, který si každoročně vydělá obrovský balík peněz. Jenže tuto „maličkost" si funkcionáři vítěze Ligy mistrů nedokázali ohlídat a celá tisková konference tak vyvolala v Německu velké rozpaky.

Jednadvacetiletý Mario Götze, který přišel z Dortmundu za 37 miliónů eur, i druhá posila Jan Kirchhoff mají uzavřené personální smlouvy s firmou Nike a na tiskovou konferenci si oblékli trika s typickým logem. Když německý reprezentant držel svůj nový červený dres Bayernu s číslem 19, došlo k paradoxní situaci - na dresu i reklamním panelu bylo logo Adidasu, ovšem Götzeho triko zdobil nápis Nike.

To se pochopitelně zástupcům německé firmy se třemi pruhy ve znaku nelíbilo. „Fotky a televizní záznamy z tiskové konference nás šokovaly. Něco takového je nepřípustné, šlo totiž o oficiální akci Bayernu Mnichov," cituje server listu Bild mluvčího Adidasu Olivera Brüggena. Mnichovský tým přispěchal s okamžitou omluvou a příslibem, že se už podobná věc nebude opakovat.

jis, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..