Pilař z Freiburgu odehrál první zápas po čtrnáctiměsíční pauze

Berlín

Český fotbalista Václav Pilař odehrál první zápas po čtrnáctiměsíční pauze zaviněné vážným zraněním kolena. Čtyřiadvacetiletý záložník nastoupil za Freiburg na 60 minut v dnešním přípravném utkání s druholigovým Sandhausenem, s kterým bundesligový celek a soupeř Liberce v Evropské lize remizoval 1:1.

Václav Pilař zase po více než roce naskočil do zápasu.

Pilař nehrál od loňského srpna, kdy si v přípravném utkání reprezentace na Ukrajině přetrhl zkřížený vaz. Do přípravy Freiburgu, kam přišel letos v červnu na hostování do konce sezony, se bývalý hráč Plzně zapojil v polovině září.

Proti Sandhausenu nastoupil Pilař v základní sestavě a dočkal se debutu v novém působišti. Stoper Pavel Krmaš začal zápas na lavičce, naopak ani mezi náhradníky nebyl záložník Václav Darida.

Freiburg nastoupil bez pěti hráčů, kteří si plnili reprezentační povinnosti. Hosté, kteří v dosavadních osmi kolech nejvyšší německé soutěže ještě nevyhráli, vedli od 48. minuty díky brance Sebastiana Freise. Za domácí Sandhausen ale minutu před koncem vyrovnal Nicky Adler.