Latka se poprvé v Německu trefil, dal ale i vlastní gól

Düsseldorf

Obránce Martin Latka vstřelil svůj první gól po přestupu do Düsseldorfu. Český fotbalista však v závěru sobotního duelu druhé německé ligy mířil i do vlastní sítě a uzavřel debakl svého týmu 1:6 s Paderbornem, který zařídil čtyřmi brankami Mahir Saglik.

Fotbalový obránce Martin Latka s dresem Fortuny Düsseldorf.

Devětadvacetiletý Latka, který do Düsseldorfu přišel v lednu ze Slavie, vyrovnal po přímém kopu ve 40. minutě hlavou na 1:1. Ještě do přestávky však dal svůj druhý gól v zápase Saglik a po změně stran přidal další dva. Pátý gól hostů vstřelil Elias Kachunga, jehož centr pak srazil Latka do vlastní sítě a uzavřel skóre na 1:6.

Düsseldorfu, který dosud inkasoval jen třináctkrát v jedenácti zápasech, patří po sestupu z nejvyšší soutěže v druhé lize deváté místo. Na první Kolín nad Rýnem ztrácí osm bodů.