Živě

Na Rajtorala a spol. čekalo nechutné překvapení. Na plotu v Hannoveru visela mrtvá ovce

4. dubna 2014 16:28 - Hannover

Před nedělní bundesligovou bitvou ze spodních pater tabulky mezi Hannoverem a jeho dolnosaským rivalem Braunschweigem trochu zhoustla atmosféra. Někdo totiž připravil fotbalistům Hannoveru, jejichž barvy hájí i český reprezentant František Rajtoral, v tréninkovém centru poměrně nechutné překvapení, když na plot areálu pověsil mrtvou ovci. Nejspíš jde o akci fanoušků Braunschweigu.

 

Facebook

Ovce totiž byla natřená na zeleno, což je klubová barva Hannoveru. Navíc u ní podle agentury Reuters byla cedule s nápisem: "V neděli na vás dojde, vy špinavá zvířata". "Je to nechutné a perverzní gesto," prohlásil sportovní ředitel třináctého celku tabulky Dirk Dufner.

K podobnému incidentu došlo už před podzimním zápasem. V listopadu tehdy v centru města někdo vypustil do ulic prase s hannoverskou šálou. Zápas poté provázely i násilnosti chuligánů a kluby musely zaplatit pokutu 170 tisíc eur (asi 4,7 miliónu korun).

ČTK, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..