Rubriky:

Německo

Živě

Fotbalisté Stuttgartu a Freiburgu prý v minulosti dopovali. Bývalý kouč Sparty to odmítá

2. března 2015 22:21 - Freiburg

Fotbalisté VfB Stuttgart a tehdy druholigového Freiburgu prý koncem 70. a začátkem 80. let minulého století systematicky užívali anabolické steroidy. Oznámila to komise univerzity ve Freiburgu, která se zabývala obviněním této školy z podílu na dopingu sportovců v minulosti.

 

Ralph Orlowski, Reuters

"Na základě nových důkazů lze poprvé doložit systematické užívání anabolik v německém profesionálním fotbale," stojí ve zprávě komise. Jména konkrétních hráčů, kteří dopovali, ale prý nelze určit.

Klíčovou postavou v dopingu na freiburské univerzitě má být nyní devětasedmdesátiletý lékař Armin Klümper, někdejší šéf oddělení sportovní traumatologie.

Stuttgart závěry komise nekomentuje

Vedení VfB Stuttgart závěry komise odmítlo komentovat s tím, že je nemá písemně k dispozici. Poukázalo na to, že se jedná o několik dekád staré období a že Klümper nikdy nebyl klubovým lékařem.

Někdejší trenér Stuttgartu Hans-Jürgen Sundermann zprávy o dopingu v týmu označil za absurdní. "Vůbec si to nedokážu představit a naprosto to vylučuji," uvedl bývalý kouč pražské Sparty, jenž vedl VfB v letech 1976-1979 a 1980-1982.

Podobně se vyjádřil i úspěšný kouč Ottmar Hitzfeld, který v letech 1975-1978 působil ve Stuttgartu jako hráč. "Ta zpráva mě hodně překvapila. Nedokážu si představit, že by někdo z mých spoluhráčů vědomě dopoval," řekl.

Univerzitní komise zatím nerozhodla, zda svou zprávu zveřejní. Uvedla však, že objevila důkazy také o dopingu v německé cyklistice a užívání zakázaných látek nezletilými sportovci.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..