Rubriky:

Německo

Někdejší chorvatská hvězda vysoudila balík. Lékaři zanedbali svou povinnost

31. března 2017 10:58 - Berlín

Někdejší chorvatský fotbalista Ivan Klasnič vysoudil 100 tisíc eur (asi 2,7 miliónu korun) na dvou bývalých lékařích Werderu Brémy. Götz Dimanski a Manju Guha podle soudu hrubě zanedbali své povinnosti a sedmatřicetiletý útočník kvůli tomu musel dvakrát podstoupit transplantaci ledviny.

 

Profimedia.cz

Výrok soudu zatím není pravomocný a obě strany se proti němu můžou odvolat. Klasnič by měl navíc dostat ještě odškodné za finanční ztrátu, kterou kvůli potížím utrpěl. Podle agentury SID jde o částku kolem jednoho miliónu eur.

Klasnič dostal náhradní ledvinu poprvé v roce 2007, podle soudu ale měli lékaři jeho zdravotní problémy odhalit už o sedm let dřív při příchodu do Brém. Proto také v roce 2008 neprodloužil smlouvu s Brémami, protože odmítl být v péči doktorů, kteří se na jeho problémech podíleli.

Klasnič se první transplantaci podrobil v lednu 2007. Matčinu ledvinu ale jeho tělo nepřijalo a tak o dva měsíce později musel dostat orgán od otce. Druhý zákrok už byl úspěšný a bundesligový šampion z roku 2004 se úspěšně vrátil k fotbalu a dokonce si zahrál na mistrovství Evropy 2008, kde dvěma góly pomohl Chorvatsku do čtvrtfinále.

Momentálně bývalý hráč St. Pauli, Nantes, Boltonu nebo Mohuče čeká na třetí transplantaci, protože loni v září mu ledvina opět selhala.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..