Rubriky:

Německo

Parťáci byli paf, že slaví první trefu. Teď chce český zadák přímo do Ligy mistrů

23. dubna 2018 17:41 - Praha

Sedmdesát sedm zápasů potřeboval český fotbalový obránce Pavel Kadeřábek ve službách Hoffenheimu, aby mohl slavit první trefu v německé nejvyšší soutěži. Pětadvacetiletý zadák, který odešel do bundesligy ze Sparty v létě 2015, se dočkal premiérového střeleckého zápisu při sobotním utkání na hřišti Lipska, kdy svým zásahem obstaral vítěznou branku hostů.

 

Jens Meyer, ČTK/AP

Jste rád, že čekání na první trefu v bundeslize je u konce?

Rekordmanem asi nejsem, ale doufal jsem, že se prosadím dříve. Pochopitelně mě těší, že v kolonce vstřelených gólů není nula. Šlo hlavně o důležitou trefu z týmového hlediska.

Jak reagovali spoluhráči na vaši první branku v německé nejvyšší soutěži?

Spousta z nich nevěděla, že jsem dosud žádnou nedal. Pro mnohé šlo o překvapení. Reakce byly pozitivní, ale já byl vylosovaný na dopingovou kontrolu, takže euforii v šatně jsem si neužil naplno. Nicméně následně v autobuse i letadle mi všichni gratulovali.

Zvyšoval jste těsně před přestávkou na rozdíl tří branek. Nakonec jste vyhráli 5:2. Vyšel Hoffenheimu zápas v Lipsku dokonale?

Když se vyhraje takovým rozdílem, řekne si každý, že všechno vyšlo na sto procent. Nebylo to úplně optimální. Ale jde o super vítězství. Chtěli jsme se dostat do boje o Ligu mistrů. Nechceme o tom mluvit, ale všichni vidíme, že šance existuje.

V minulém ročníku bundesligy jste si zajistili právo startu v předkole Ligy mistrů, kde jste neuspěli a hráli Evropskou ligu. Je nejprestižnější klubová soutěž hlavní motivací?

Možnost startu v Champions League máme v hlavách. Minulý rok jsme skončili čtvrtí a šli do předkola, nyní čtvrtá příčka garantuje přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů, což je mimořádně lákavé. Ale stejné lákadlo je to i pro další kluby. Všichni pozici garantující Ligu mistrů chtějí.

Už osm zápasů v řadě jste neprohráli. Dodává týmu skvostná série hodně energie?

Jde o super bilanci, za níž jsme moc rádi. Atmosféra v kabině je suprová. Ale může přijít série prohraných zápasů, tudíž je na nás, abychom si tu současnou sérii užívali a vytěžili z ní co nejvíce.

Za Hoffenheim nastupujete pravidelně, daří se vám herně. Není opět po necelém půlroce aktuální možnost vašeho přestupu?

Soustředím se na výkony v Hoffenheimu. Nemá smysl přemýšlet nad něčím jiným. Uvidíme v létě. Teď chci mít čistou hlavu na finiš sezóny a boj o co nejlepší umístění Hoffenheimu.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..