Živě

Znáte funkcionáře Plzně, byly hromy blesky, culí se Vrba. Skalp Sparty je uklidnil

29. září 2018 10:57 - Praha

Viktoria zkrátka doma se Spartou neprohrává. Už sedm let a sedm dlouhých zápasů. V pondělí klidně může dostat výprask v Jablonci, v pátek pak Letenské zase porazí. „Na rozdíl od Ligy mistrů s CSKA jsme tentokrát byli šťastnější,“ uvědomuje si trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po výhře 1:0 ve šlágru 10. ligového kola.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak jste došli k vítězství nad Spartou?

Viděli jsme nadprůměrné utkání, které mělo nasazení i kvalitu. Bylo znát, že se potkala dvě mužstva usilující o nejvyšší příčky. Byli jsme šťastnější a dali v závěru gól. Výsledek je samozřejmě velmi cenný.

Jaký vliv může mít výhra na průběh ligy?

Zbývá ještě 25 kol, strašně moc, takže myslím, že vůbec žádný. Stejně jako výsledek z Jablonce. Jen nás posunuje do nějakého postavení, ale o lize nerozhoduje.

Jaká byla situace po debaklu v Jablonci?

Znáte funkcionáře Plzně. Byly hromy blesky, pro nás trošku složitější období. Po výhře nad Spartou už jsou zase v pohodě. V úterý nás čeká další těžké utkání v Římě. Kdybychom se Spartou prohráli, jelo by se tam hůř.

Na Jablonec jste reagoval dvěma změnami v základní sestavě. A vyšly vám.

Hejda i Procházka zahráli velice dobře. Za třetí změnu počítám Hořavu, který nastoupil na jiném postu než obvykle. Všichni tři zápas zvládli velmi dobře. Reagovali jsme na Jablonec, kde jsme byli v defenzivě nepřesní a nedůrazní. Je dobře, že jsme znovu uhráli výsledek 1:0.

Kolář se vám do nominace k utkání nevešel?

Rozhodli jsme se pro jinou nominaci. A hráči, kteří dostali po dlouhé době prostor, zápas zvládli dobře.

Můžete být tedy spokojený. Základní jedenáctku jste trefil. I s Procházkou, po jehož střele padl jediný gól.

O sestavě jsme rozhodli až odpoledne před zápasem. Seděli jsme s kolegy u stolu a uvažovali. Jsem rád, že náš konsenzus byl správný.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..