Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jsme silnější než na jaře, věří bývalý sparťan v pátém derby za Slavii bez prohry

2. listopadu 2018 15:15 - Praha

Měli namále. Prohrávali o tři branky po poločase, nakonec však fotbalisté Slavie dokázali v jarním třaskavém duelu na Spartě vyrovnat (3:3) a prodloužit sérii neporazitelnosti v derby dvou nejslavnějších českých klubů už na čtyři zápasy. U všech byl v základní sestavě Josef Hušbauer, který v lednu 2016 zamířil do Edenu právě z Letné.

Sport.cz

Během kariéry už jste do nejslavnějšího zápasu historie českého fotbalu naskočil třináctkrát. Má pro vás souboj s odvěkým klubovým rivalem stále mimořádný náboj?

Rozhodně! Jde o výjimečný zápas. Vždyť souboj Slavie se Spartou vždy byl a stále je v tuzemských poměrech svátkem fotbalu. Platí to pro hráče stejně jako fanoušky.

Experti považují za favorita nedělního souboje Slavii s ohledem na formu obou klubů v posledních týdnech. Jak vnímáte aktuální výkonnost Sparty?

Přestože prohrála tři z minulých čtyř zápasů, všichni víme, že doma je Sparta velice silná. Na Letné se jí dlouhodobě daří, vždyť tam neprohrála šestnáct utkání v řadě. Velice nebezpečný je Tetteh, svým silovým pojetím, má dobrou formu. Nebezpeční jsou i další hráči, zejména v ofenzivě má Sparta kvalitu. Ale i tak si myslím, že nastoupíme k utkání jako favorité. Roli přijímáme. Na hřišti chceme ukázat, že máme sílu a pozice favorita je oprávněná.

Naskočil jste do všech čtyř minulých ligových derby se Spartou, kdy Slavia neokusila hořkost porážky. Nahrává aktuální rozložení sil šanci na překonání série čtyř úspěšných derby v řadě, která jste zažil ještě v dresu Sparty?

Uvědomujeme si, že poslední vzájemné zápasy byly z naší strany lepší. A doufám, že na ně navážeme i v neděli. Zejména doma jsme vždy předváděli dobrý fotbal. Ani duely na Letné nebyly z naší strany špatné. Tedy samozřejmě kromě prvního poločasu jarního souboje.

Ještě v 70. minutě jste prohrávali o tři branky a nezdálo se, že budete na Letné bodovat. Ale nakonec souboj skončil nerozhodně.

Do přestávky jsme byli fakt špatní, nedařilo se nám. Jsem si jistý, že jsme se poučili a budeme schopní navázat na druhý poločas jarního derby. Navíc jsem přesvědčený, že jsme silnější než na jaře.

ram, Sport.cz, Právo

  0:0 Slavia - Budějovice 0:0   2. min
20191215T17:00:00+0100
Slavia vs. Budějovice
Slavia vs. Budějovice
Slavia
Budějovice
  1:1 Plzeň - Teplice 1:1   dohráno
20191215T14:30:00+0100
Plzeň vs. Teplice
Plzeň vs. Teplice
Plzeň
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..