Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Opavský fotbal nového majitele asi mít nebude, zájemce nezaplatil

2. listopadu 2018 13:30 - Opava

Opavský fotbalový klub nového majitele zřejmě mít nebude. Dubajská firma Group Privee & Cie Limited vlastněná Čechem Martinem Grohem, která údajně měla o prvoligový tým zájem, dosud nezaplatila slíbenou kupní cenu 50 milionů korun. ČTK to řekl náměstek opavského primátora Dalibor Halátek. Sám podnikatel Groh před časem zastupitelům tvrdil, že jeho nabídka je časově omezená a platí jen do konce října.

 

Petr Widenka

"Celé to pravděpodobně byla jen šaráda a nic jiného. Netuším ale, jaká byla její motivace. Jestli si pana Groha někdo najal," uvedl Halátek. S odstupem času připustil, že podnikatel nepůsobil příliš důvěryhodně. Třeba když se na zasedání zastupitelstva dostavil s manželkou. Navíc je na podnikatele vedeno několik exekucí. Jejich existenci údajný zájemce o klub nepopřel.

Opava, která se v létě po třinácti letech vrátila do nejvyšší soutěže, se strategického partnera snaží získat dlouhodobě. Nabídka Groha, který tvrdil, že jeho firma bude do měsíce součástí velké skupiny kolem soukromé francouzské banky Montpellier, byla časově omezená. Smlouva měla být podepsána do konce října.

K exekucím se vyjadřovat nechtěl

Podle dohody měl investor zaplatit za dvě třetiny akcií 50 milionů korun ještě před podpisem smlouvy. Na kontě města měly být ale už počátkem října. Groh 4. října na zastupitelstvu vystoupil a odpovídal na dotazy zástupců města. Ti narazili i na jeho exekuce ve výši několika set tisíc korun. Jejich existenci potvrdil. Blíže se k nim veřejně vyjadřovat nechtěl s tím, že jde o citlivou soukromou záležitost.

Primátor Radim Křupala (ČSSD) před časem ČTK řekl, že pokud peníze na účet města dorazí, je připravený smlouvu podepsat. I přes odpor části nově zvolených zastupitelů a nové koalice, která by měla vedení města převzít v pondělí.

ČTK

  0:0 Slavia - Budějovice 0:0   3. min
20191215T17:00:00+0100
Slavia vs. Budějovice
Slavia vs. Budějovice
Slavia
Budějovice
  1:1 Plzeň - Teplice 1:1   dohráno
20191215T14:30:00+0100
Plzeň vs. Teplice
Plzeň vs. Teplice
Plzeň
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..