Živě

Sivok: Moc rád bych byl na Letné při zisku titulu

12. prosince 2006 10:26

Rozporuplný rok má za sebou kapitán fotbalové Sparty Tomáš Sivok. Užíval si mistrovství světa v Německu, s týmem z Letné se stal podzimním mistrem. Zažil ale i negativní momenty. "Po sportovní stránce to samozřejmě bylo nepovedené jaro se Spartou a začátek podzimu i neúspěšné vystoupení v základní skupině Poháru UEFA," líčí Sivok v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Jaký pro vás byl rok 2006?
Byl hodně rozporuplný. Světlé okamžiky se střídaly s těmi horšími. Už se těším, až prosinec skončí.

Které chvíle byly nejhezčí?
Dostal jsem se do nominace na mistrovství světa. V Německu jsem byl s mužstvem a mohl jsem jak vstřebávat atmosféru šampionátu, tak i trénovat s nejlepšími českými fotbalisty. Patří sem i druhá část podzimu se Spartou, kdy jsme se v lize probojovali na první místo. S tím asi počítal málokdo. Jsem rád, že jsme to dokázali. Dvoubodový náskok mnoho neznamená, ale my jsme se na něj hodně nadřeli a vážíme si ho.

A ty negativní?
Těch bylo také dost. Dlouhá rehabilitace po přetržení vazu, která se přenesla z loňského podzimu i do tohoto roku. Pak jsem měl naštípnutou lýtkovou kost, na podzim se objevily potíže s břišním svalstvem. Po sportovní stránce to samozřejmě bylo nepovedené jaro se Spartou a začátek podzimu i neúspěšné vystoupení v základní skupině Poháru UEFA.

Najdete v tom špatném něco pozitivního?
Posílení psychiky. Když jsem se vyškrábal ze dna zpátky nahoru po zranění, přišlo další. Po psychické stránce to je nepříjemné, ale zvládl jsem to.

V čem se Sparta v roce 2006 nejvíc změnila?
Stabilizoval se kádr, což je pozitivní. Měnili se trenéři, asistenti, členové realizačního týmu. Když to vezmu ještě o něco zpátky, pak jsme s Jardou Blažkem a Tomášem Junem poslední tři, kteří tu zažili vedení v lize na podzim roku 2004. Střízlivým odhadem se kolem mne protočilo asi čtyřicet hráčů, a to je obrovská obměna. Každý je jiný, stejně jako různí trenéři mají jiné požadavky. A já jsem zažil v krátkém sledu tři.

Kádr se zase může v zimě změnit...
Pro Spartu by bylo dobré, kdyby se spíš posílila, než oslabila, abychom jaro dotáhli k titulu.

Budete u toho?
To není otázka ani tak pro mne, jako pro manažera a vedení klubu. Zatím se spíš spekuluje. Na Letné bych byl velmi rád u zisku titulu. Nikam ze Sparty nespěchám. Muselo by jít o velmi zajímavou nabídku pro mne i pro Spartu, abych odešel.

Kde budete trávit dovolenou a Vánoce?
Loni jsme jel hlavně kvůli rehabilitaci operovaného kolena za sluníčkem. Letos zůstávám doma. Zařizujeme byt a věnuji se doléčení všech neduhů. Týden strávím v Bertiných lázních v Třeboni. Rehabilitovat budu pak i v Praze u Pavla Koláře. Zimní přípravu začínáme 10. ledna, čekají nás tři soustředění a já do toho chci jít naplno, tedy úplně zdravý. Vánoce si užijeme s rodinou, jsou to moje nejoblíbenější svátky. Chci navštívit babičky a další blízké, na které jsem přes rok neměl čas.

K Vánocům patří i sladkosti a spousta dobrot. Pro fotbalistu to pak znamená bolestné shazování nadbytečných kilogramů...
Tak s tím problémy nemám. I kluci se mi smějí a taky trochu závidí, že mohu jíst, jak chci a co chci. Na první trénink přijdu se třemi kilogramy navíc a odcházím z něj s jedním pod obvyklou váhu.

Co byste si přál do roku 2007?
Především zdraví, protože letos jsem hodně času promarodil. Zdraví přeji i svým blízkým, spoluhráčům a všem lidem. Po sportovní stránce titul se Spartou a návrat do reprezentace.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..