Třetí posila pro Slavii! Český David Luiz našel cestu zpátky

2. ledna 2019 16:00 - Praha
(Aktualizováno: 2. ledna 2019 16:25)

Kdyby nezasáhla nepřízeň osudu, mohl od podzimu kopat za Girondins Bordeaux. Všechno však dopadlo jinak. Dvacetiletý stoper Alex Král se z Teplic vrací do fotbalové Slavie, odkud před dvěma lety odešel. Stává se tak po záložnících Lukáši Masopustovi a Petru Ševčíkovi třetí zimní posilou, na hostování opačným směrem míří útočník Jan Kuchta.

 

slavia.cz

Před pár měsíci byl jednou nohou ve Francii, koncem roku se mezi zájemce o jeho služby zařadila také Sparta. Český David Luiz ovšem našel cestu zpátky do Edenu, kde podepsal smlouvu do 30. června 2023.

Dvacetiletý stoper Alex Král s týmem už ve čtvrtek odcestuje na kondiční soustředění do Španělska a součástí transferu je i hostování Jana Kuchty v Teplicích.

„Pocity jsou rozhodně pozitivní. Další krok v mé kariéře a obrovsky se těším, až tu budu moct vyběhnout na stadion. Na druhou stranu jde také o velký závazek - ukázat, že si mě Slavia nevybrala náhodou a potvrdit to," říká Král pro slávistický web.

„Alex patří mezi nejtalentovanější hráče své kategorie. Občas se stane, že hráč odejde ze svého mateřského klubu a po určité době se vrací," komentuje příchod reprezentanta do 21 let Jan Nezmar, sportovní ředitel Slavie. „Díky působení v Teplicích měl možnost ve svém mladém věku získat obrovské množství zkušeností na úrovni první ligy. Udělal velký posun v kariéře a věříme, že u nás v Edenu udělá ještě větší," dodává člen představenstva.

„Je pravda, že už při odchodu ze Slavie jsem přemýšlel, že by bylo hezké se sem po čase vrátit. Teď tady stojím a určitě je to příjemný pocit,“ líčí Král. V Teplicích získal cenné zkušenosti. „Musím říct, že umím odehrát víc postů. Kromě stopera a středního záložníka jsem hrál párkrát i na postu beka, takže si troufnu říct, že mám určitou univerzálnost, což je pro mě jen dobře."

Součástí přestupu je také hostování dalšího slávistického odchovance Jana Kuchty v Teplicích. „Jsem moc rád, že se povedlo na mou žádost ukončit hostování na Slovácku. Těším se do Teplic a věřím, že budu pravidelně nastupovat," těší se útočník. „Honza bude v Teplicích hostovat rok a půl bez opce na přestup," dodává Jan Nezmar.

"Měli jsme s trenérem o tohoto útočníka velký zájem a jsme moc rádi, že se nám ho podařilo získat, protože měl několik dalších nabídek. Věříme, že se mu bude u nás dařit," říká teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..