Synové proti otcům. Frýdek lituje, že tátu nepotkal na hřišti

17. ledna 2019 15:33 - Praha

Mohou jen litovat, že na své tatíky nenarazí ještě přímo na trávníku. Sparta má momentálně hned dva záložníky, co zdědili fotbalové geny po svých otcích, kteří v minulosti také nosili rudý dres. A protože tátové trénují, narážejí na sebe jako soupeři. Frýdkové ve středečním přípravném duelu, Haškové hned v úvodním kole ligového jara.

Sport.cz

Martin Frýdek v sestavě Sparty, Martin Frýdek na lavičce třetiligového Vltavínu. Utkání, v němž favorit zvítězil 5:0, mělo také punc rodinného duelu.

„Nenastoupil jsem proti tátovi poprvé. Už jednou jsme s nimi v přípravě hráli. Brali jsme zápas normálně a nic neřešili. Něco jiného by asi bylo, kdyby byl na hřišti," usmívá se šestadvacetiletý reprezentant, jako by litoval, že vicemistra Evropy z roku 1996 nemůže pořádně prohnat.

Sparta v přípravě porazila Vltavín 5:0

Sport.cz

„Před zápasem jsme se ani nijak nehecovali. Po něm mi říkal, že si pokecáme později," dodává synátor, jak vzájemné soupeření berou u Frýdků.

Derby proti zbytku rodiny

Mnohem prestižnější bude bitva Hašků. Syn Martin táhl na podzim v Ďolíčku káru nejen s tátou Martinem coby trenérem, ale také s mladším bratrem Filipem jako spoluhráčem. Teď se ale starší z bratrů vrátil na Letnou. A hned v prvním jarním kole Sparta přivítá právě Bohemku!

Martin Hašek má za sebou první zápas za Spartu

Sport.cz

„Motivaci dostat se do sestavy bych měl stejnou, ať bychom hráli s kýmkoliv. Ale derby bude zajímavý zápas, na který se těším," avizuje syn již od svého návratu.

Kluci zdědili fotbalové předpoklady

Zajímavé je, že Zdeněk Ščasný ve Spartě před lety trénoval již Martina Haška staršího a teď má v kádru jeho syna. Stejně tak i v případě Martina Frýdka může doufat, že se sparťanské geny dědí.

„Začnu u Frýďase. Paradoxně je to trochu obráceně. Táta Frýdek byl technický, kreativní hráč. Zatímco mladý Martin je pracovitý, důrazný, tvrdý. Určitě není tak kreativní jako táta, který zase nebyl tak pracovitý. U Hašků je to přesně obráceně. Spíše kluci zdědili fotbalové předpoklady," srovnává kouč.

„Je možné, že jsme něco po otcích zdědili. Nicméně si nemyslím, že bych byl stejný typ fotbalisty jako táta," souhlasí Frýdek.

dos, Sport.cz

  Budějovice - Olomouc dnes 15:00
20210420T15:00:00+0200
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice
Olomouc
  Ostrava - Ml. Boleslav dnes 15:00
20210420T15:00:00+0200
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava
Ml. Boleslav
ČT sport Jablonec - Karviná dnes 17:00
20210420T17:00:00+0200
Jablonec vs. Karviná
Jablonec vs. Karviná
Jablonec
Karviná

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..