Náhrada za Janečku či Panáka? Sběratel slovenských titulů Rundič

21. ledna 2019 22:36 - Karviná

V kapse má dva ligové i čtyři pohárové tituly na Slovensku, nyní bude Milan Rundič v Karviné bojovat poprvé v kariéře o záchranu. A výsledky v přípravě dávají fanouškům naději. Ve třech dosavadních zápasech (Sereď 1:0, Třinec 1:1 a Niepolomice 0:0) odehrál Rundič čtyři poločasy, v nichž Karviná neinkasovala. A to je pro stopera dobrá vizitka.

 

mfkkarvina.cz

„Postavení Karviné vnímám jako novou motivaci. V situaci, kdy musím hrát o záchranu, jsem ještě nebyl, jsem zvyklý hrát především o tituly, což se teď trošku změní. Ale v každém zápase jde vždy jen o to vyhrát. Jediný rozdíl bude při pohledu na tabulku," svěřil se 26letý Rundič, jenž působil v srbských týmech FK Rad a Kolubara, chorvatském Interu Zaprešič, slovenském Trenčíně a v poslední třech sezonách ve Slovanu Bratislava.

Na podzim ale dres lídra slovenské nejvyšší soutěže oblékl jen jednou. To v Karviné by lavičku zahřívat rozhodně neměl. Pavel Dreksa je dlouhodobě zraněný a Marek Janečka (Trnava) s Filipem Panákem (Sparta), kteří hráli na stoperu na podzim, už v Karviné nejsou. Rundič tak v přípravě vytvořil novou stoperskou dvojici s krajanem Jánem Krivákem.

Milan Rundič se upsal Karviné.

MFK Karviná

„Na Slovensku jsem byl už šest let a potřeboval jsem najít novou motivaci. A když přišla nabídka z lepší ligy, což česká je, tak jsem se moc nerozmýšlel. V Karviné znám více hráčů i trenéra, proti kterému jsem často nastupoval. Je to nová výzva," svěřil se Srb.

Slováci Michal Faško, Dávid Guba, Timotej Záhumenský nebo krajan Lazar Djordjevič. Tyhle všechny na Slovensku potkával. Nyní vytvoří jednu partu. „Asi to dobře dopadne, když nás je tu tak hodně," smál se Rundič.

Pod trenérem Norbertem Hrnčárem ještě nehrál, několikrát se ale střetli. Třeba předloni v březnu ve finále slovenského poháru. Slovan Bratislava v sestavě s Rundičem se radoval z výhry 3:1 nad Hrnčárovým Ružomberkem. „To už je ale dávno," mávl rukou srbský stoper. „Oba jsme byli na Slovensku už dlouho, takže se dá říct, že se známe velmi dobře a trenér je jeden z důvodů, proč jsem nyní v Karviné," připustil Rundič.

 Milan Rundič (vpravo) ještě v dresu Trenčína.

Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco o titul Karviná jistě hrát nebude, v domácím poháru je stále ve hře. Ve čtvrtfinále narazí na Slavii Praha. „Do každého utkání jdeme vyhrát, i v poháru, ale nejdůležitější je pro nás záchrana," upozornil rodák z Bělehradu.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

  1:2 Teplice - Ml. Boleslav 1:2 66. min
20210411T16:00:00+0200
Teplice vs. Ml. Boleslav
Teplice vs. Ml. Boleslav
Teplice
Ml. Boleslav
  0:2 Budějovice - Brno 0:2 dohráno
20210411T14:00:00+0200
Budějovice vs. Brno
Budějovice vs. Brno
Budějovice
Brno
  Slavia - Sparta dnes 18:30
20210411T18:30:00+0200
Slavia vs. Sparta
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..