Škoda je naše jednička, ale Doležala chceme, netají kouč Slavie. Pelta je proti!

7. února 2019 11:10 - Praha
(Aktualizováno: 7. února 2019 14:03)

Velká operace těsně před startem jara? Není vyloučena. Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský potvrdil, že sešívaní zkoušejí na půlroční hostování angažovat reprezentačního útočníka Martina Doležala z Jablonce. Klub ze Střelnice zažádal Pražany o hostování Zeleného, Slavia tedy přemýšlela, koho za něj. A ukázala na Doležala. Jedničkou v útoku zatím zůstává kapitán Milan Škoda. Jablonec ústy svého šéfa Miroslava Pelty dohodu o Doležalovi vylučuje.

Sport.cz

Reprezentanta Masopusta už sešívaní z Jablonce po skončení podzimu přivedli. Teď dostali zálusk i na útočníka Martina Doležala.

„Čerstvá záležitost vyplynula z aktuálního stavu. Jablonec nás oslovil ohledně hostování některých hráčů. My přemýšleli, co za to," avizuje trenér Jindřich Trpišovský.

„Kádr je zdravý a vypadá výborně. Vzhledem k porci zápasů, jež nás na jaře čeká, máme jediného hrotového útočníka Milana Škodu. Nic nás nenutí někoho uvolňovat. Ale pokud ano, tak nám jako protihodnota vyplynul Doležal. Martin patří k málu hráčům do vápna. Jeho angažmá do léta by nám mohlo vyřešit alternativu za Milana," vysvětluje kouč.

Posila jako bonus

Kapitán sešívaných zůstává v klidu. „Ve středu jsem si přečetl, že Doležal je hotová věc. Konkurence je ve Slavii i tak dost velká. Je jedno, jestli bude ještě o něco větší," ušklíbne se Milan Škoda.

Za Slavii teď jedná vedení klubu, kouč má den před startem ligového jara dost starostí s přípravou týmu.

„Kdyby měl Doležalův příchod dopadnout, tak na víkendový zápas s Teplicemi ještě ne. Jednání je asi dost složité. Jablonec samozřejmě ví, co v něm má. Milan je náš útočník číslo jedna. Na podzim si prošel zdravotními problémy a teď vypadá nejlíp od léta. Doležal by pro nás byl bonus," přemítá Trpišovský.

Chtěli jsme Zeleného, zní ze Střelnice

Jablonec během čtvrtka přišel s reakcí. „Oslovili jsme Slavii o možnosti působení Jaroslava Zeleného na levý kraj obrany. Kontaktoval nás totiž ukrajinský Šachtar Doněck, který má eminentní zájem o předčasné ukončení hostování Eduarda Sobola. Se Slavií jsem jednal jen o panu Zeleném," říká boss Miroslav Pelta.

Doležal podle něj zůstává v Jablonci.

„Předevčírem večer jsem byl v kontaktu s panem Jaroslavem Tvrdíkem a bavili jsme se o využití Martina ve Slavii pro jarní část sezony. Naše stanovisko, které jsme oznámili také Slavii, je v tuto chvíli takové, že Doležal zůstává i v jarní části soutěže v dresu Jablonce," zdůrazňuje Pelta.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..