Spartě pomohl bývalý slávista. Moje chyba, uznal Dostál

11. února 2019 06:26 - Praha
(Aktualizováno: 11. února 2019 06:34)

Fotbalisté Bohemians sahali na Spartě po bodu, jenže přišel faul Martina Dostála a následný gól z doražené penalty. Smolný začátek jarní části pro klokany i pro stálici defenzívy Bohemky. Exslávista měl přitom v posledním vzájemném duelu na Letné prsty ve vyrovnávací brance těsně před koncem. Tehdy se jednalo o první ztrátu Sparty pod trenérem Stramaccionim. Dostál patří do skupiny čtyř hráčů z pole, kteří zatím v ligové sezoně nevynechali ani minutu. Dva dny před derby prodloužil smlouvu v Ďolíčku až do roku 2021.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak jste viděl situaci, po které se kopala penalta?

Asi se dala písknout, já jsem tam chvíli zaspal a Chipciu se dostal přede mě. Bohužel jsem se nestihl včas zorientovat a hrábl jsem po něm. Původně jsem si myslel, že penalta nebude, navíc když míč letěl na tribunu...

Jak jste se cítil, když rozhodčí přezkoumával situaci u videa?

Nebylo to moc příjemné, ale doufal jsem, že to pro nás dopadne dobře. Když pak rozhodčí ukázal na puntík, tak jsem se cítil špatně a dá se říci, že moje chyba vzala týmu body.

Alexandru Chipciu ze Sparty a Martin Dostál z Bohemians před nařízením penalty.

Vlastimil Vacek, Právo

Mrzí penalta o to víc, že branka padla až z dorážky?

Škoda, když už brankář penaltu vyrazil, ale Frýdek měl pak k míči o dost blíž. Navíc se odrazil přímo k němu, takže tam se toho asi moc lépe udělat nedalo.

V prvním poločase Chipciu zastavil Závišku ve vápně zvláštním zákrokem. Jak jste viděl tuhle situaci?

Měl jsem souboj daleko, ale vypadal spíš jako hokejový bodyček. Rozhodčí rozhodl, že faul nebyl, takže nemá smysl to dál řešit.

Se Spartou se vám v poslední době dařilo pravidelně bodovat, byli jste opět blízko...

Je to tak, poslední zápasy nám bodově vycházely. Tentokrát bohužel rozhodla moje chyba.

Je výkon týmu příslibem do budoucna?

Určitě ano, je na čem stavět. Navíc až se nám uzdraví Júsuf, Puškáč a další, může to být ještě lepší. Nesmíme si však myslet, že když jsme hráli dobře na Spartě, všechno půjde automaticky.

pd, Sport.cz

ČT sport Liberec - Brno dnes 20:00
20210514T20:00:00+0200
Liberec vs. Brno
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..