Disciplinárka si na Poznara posvítila, Sparta dostala velkou výstrahu

7. března 2019 19:19 - Praha
(Aktualizováno: 7. března 2019 19:49)

Disciplinární komise zastavila činnost na 2 soutěžní utkání zlínskému fotbalistovi Tomáši Poznarovi za tělesné napadení v utkání proti Baníku Ostrava. Jeho zákrok na Mešaninova rozhodčí na hřišti vůbec nepotrestali, takže Poznar pak mohl vstřelit vítězný gól na 2:1. Dodatečnému trestu však neušel.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Pikantní duel po všech stránkách. Tomáš Poznar v Baníku hostoval, ale loni v létě se tam na smlouvě nedohodl. A teď ostravský tým porazil v době, kdy už měl být dávno za zákrok na Mešaninova vyloučen.

"Držel mě, já jsem zvedl ruce a trefil ho svalem. Nebyl v tom žádném případě úmysl, nejsem zákeřný hráč. Ale Meši je trošku teatrální, hodně to přihrál. Byl jsem si jistý, že mu vůbec nic není. Trošku mě taková kaňka mrzí, ale opravdu jsem nikoho nechtěl trefit," líčil Poznar po utkání.

Rozhodčí Pavel Julínek.

Vlastimil Vacek, Právo

V Ostravě nebylo k dispozici video. Podle komise rozhodčích sudí Pavel Julínek chyboval. Měl v 38. minutě za stavu 1:1 odpískat faul hostujícího Poznara, za udeření soupeře do hlavy ho vyloučit a nařídit pro Baník penaltu.

Disciplinárka se k jejímu názoru připojila. "Nikdo z rozhodčích prohřešek neviděl. V takovém případě může naše komise přistoupit k následnému potrestání. Protože nedošlo k vyloučení v průběhu utkání, hráč je oprávněn hrát, než rozhodnutí nabude právní moci," vysvětluje předseda komise Richard Baček.

Varování pro Spartu

Sparta dostala za pronesení a použití pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků v utkání proti Baníku Ostrava pokutu 100 tisíc korun.

„Pokuta byla udělena nejen za použití pyrotechniky, ale především také za nepřijatelné skandování na hráče Milana Baroše a hostující tým. Pokud by se takové skandování mělo opakovat, přistoupíme k tvrdším trestům, které se bezprostředně dotknou i fanoušků," varuje Baček letenský klub.

Baník si pak za nesportovní chování fanoušků na Spartě odnesl pokutu 40 tisíc korun. Opava platí za vhazování předmětů na hrací plochu v utkání proti Plzni 20 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..