Živě

Střelec vítězného gólu Sigmy se odvděčil trenérovi

7. dubna 2019 19:33 - Olomouc

Fotbalisté olomoucké Sigmy v duelu 27. kola s Karvinou dvakrát ztratili jednogólový náskok, ale nakonec tři body vydřeli, když je spasil povedenou trefou útočník Jakub Yunis. Odvděčil se tak trenérovi Václavu Jílkovi, že mu dal přednost před Nešporem.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Velmi těžký zápas. Dostali jsme se sice rychle do vedení, což pro nás bylo ideální, ale laciný gól dostal soupeře zpátky do hry. Pak to byl oboustranně spíše úporný boj. Pomohl nám až gól do šanty Šimona Falty, který se krásně trefil z přímého kopu. Jenže po přestávce jsme nechali zbytečně vyjet levého stopera na střed hřiště, bylo znovu vyrovnáno a v té chvíli to vypadalo všelijak," líčí olomoucký forvard Jakub Yunis.

V 61 minutě však přišla jeho velká chvíle. Prosadil se hlavou a zajistil tak Sigmě důležitou výhru. „Zůstal jsem na zadní tyči, kam přišel krásný centr Martina Sladkého. Stačilo jen nastavit hlavu a uklidit to k tyčce. Polovina gólu jde za ním," popisuje klíčový moment celého zápasu Yunis, přičemž vítězství je podle něj vydřené.

„Fotbalovosti tam bylo tentokrát z naší strany méně. Navíc v posledních dvaceti minut jsme nepodrželi vepředu balón, hodně se to na nás valilo, posílali před naši bránu dlouhé přihrávky, týmově jsme to však zvládli a jsme za to rádi," říká s úlevou třiadvacetiletý hráč.

Má radost, že začal dostávat více šancí a dokáže se i střelecky prosazovat. „Chci hrát, a tak musím dát trenérovi karty, aby mě stavěl. Góly jsou něco navíc. Když je ale dáváte a herní vytíženost je větší, sebevědomí stoupá. Doufám, že mi to tak půjde dál, že se také jako tým budeme posouvat. Cílem sice byla prostřední skupina, ale teď se chceme porvat o první šestku," ujišťuje Yunis.

Jeho výkony, ovšem hodně střízlivě, ocenil i lodivod Hanáků. „Ve třech zápasech, co nyní hrál, ukázal kvalitu a šanci chytil za pačesy. Neříkám to kvůli jeho gólům. Jsou přidanou hodnotou. Podstatné je, že poctivě pracuje pro tým a je pro soupeře nebezpečný. Pořád má ale obrovský prostor pro zlepšení. Nebudeme proto dělat ohňostroj," podotýká Jílek.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..