Jílek a Hašek favority pro Spartu? Bookmakeři vypsali i Stramaccioniho!

25. dubna 2019 15:25 - Praha

Jeden problém střídá druhý. „Odvolat trenéra není nikdy snadné. Jako klub nejsme v jednoduchém období a trenér to taky neměl jednoduché. Na pozici dočasného kouče byl ale Michal Horňák jasnou volbou,“ ujišťuje Tomáš Rosický, sportovní ředitel fotbalové Sparty. Sázkaři mají každopádně povyražení, mohou tipovat jméno nástupce Zdeňka Ščasného. Bookmakeři vypsali adepty seriózně míněné, ale i z recese uvedené...

 

Milan Malíček, Právo

Stát se trenérem Sparty je cesta do pekel, nebo do ráje? Nejblíže je podle sázkových kanceláří letenským branám v kurzu 4:1 Václav Jílek, momentálně trenér Olomouce.

„Z provinční Sigmy dokázal po dlouhých letech vybudovat mužstvo schopné konkurovat i v Evropě. Na Letné už působil jako asistent. Najdeme zde paralelu s úspěšnou kariérou Jindřicha Trpišovského. Rovněž si udělal jméno v Liberci a pak po něm sáhla Slavia. A funguje to," komentuje šance hlavního favorita Petr Urbanec, bookmaker Tipsportu.

„Sparta je pověstná, že její trenéři mají jepičí život, takže další střídání stráží bylo i vzhledem k neúspěchům poslední doby nasnadě. Z našeho pohledu má aktuálně nejlepší šance právě Jílek," přidává se Karel Brettschneider, bookmaker Chance.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161798605380644

Podobná trenérská filozofie jako Hřebík

Podle kurzů se za Jílkem řadí další spolufavorité Martin Hašek a David Holoubek...

„Hodně se spekulovalo v posledním roce i o angažmá bývalého nesmlouvavého středopolaře Sparty Martina Haška, který zase vtiskl nezaměnitelnou tvář Bohemians a vybrousil zde mnoho talentů," poukazuje Urbanec.

„Pro Haška mluví podobná trenérská filozofie, jakou preferoval Jaroslav Hřebík, který má v zákulisí Sparty k výběru trenéra určitě stále co říci," všímá si Brettschneider.

Nový trenér po Ščasném: 
Jílek Václav 4,00
Hašek Martin 5,00
Holoubek David 7,00
Rada Petr 9,00
Hašek Ivan 10,00
Guľa Adrián 11,00
Zeman Zdeněk 12,00
Kozel Luboš 13,00
Hřebík Jaroslav 14,00
Rosický Tomáš 15,00
Uhrin Dušan ml. 20,00
Straka František 30,00
Petržela Vlastimil 40,00
Vrba Pavel 50,00
Trpišovský Jindřich 200,00
Vízek Ladislav 300,00
Řepka Tomáš 400,00
Stramaccioni Andrea 500,00

A případný návrat Davida Holoubka? „Když naskočil od mládeže Sparty rovnou do pohárové Evropy a jeho mladí svěřenci Dudl a spol. řádili mezi dospělými, byla z toho senzace. Nyní si nevede špatně ani ve slovenském Ružomberku," přemítá Urbanec.

Trenér David Holoubek už sparťanské áčko vedl

Vlastimil Vacek, Právo

„Holoubek je úspěšný mládežnický trenér z Letné, který rovněž prožil i několik týdnů na lavičce áčka," souhlasí Brettschneider.

Starý známý Ital skutečným strašákem

Další kandidáti už jsou spíš zkušenější. Řadu jmen by nejspíš nepřekousli především sparťanští fans. „Tomáš Rosický zatím nejspíš nemá trenérské ambice, natož zkušenosti, a třeba Luboš Kozel je možná až příliš spjat kariérně s pražskou Slavií," tuší Urbanec.

Kdo by snad znovu rád viděl v čele Sparty italského trenéra Stramaccioniho, může si vsadit v kurzu 500 : 1 a z jeho výše je jasné, že tato možnost je skutečným strašákem celé letenské veřejnosti. Podobně vysoký kurz 400 : 1 pak naznačuje, že ani angažování vznětlivého obránce letenského týmu Tomáše Řepky by ke zlepšení výkonů Sparty nevedlo...

dos, Sport.cz

Pomůže Spartě výměna na trenérském postu?


Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..