První výhra ve šlágru o titul patří Slavii! Severní tribuna může být plná

8. května 2019 11:53 - Praha
(Aktualizováno: 8. května 2019 12:16)

Fotbalová Slavia bude mít na nedělní zápas s Plzní otevřenou severní tribunu. Klub uspěl u odvolací komise s žádostí o odklad disciplinárního trestu. Vršovický klub byl potrestán za výtržnosti fanoušků při pohárovém derby se Spartou uzavřením několika sektorů. Verdikt se týkal duelů s Plzní a Jabloncem. Sešívaní teď dosáhli svého, proti Viktorii půjdou v hledišti v plné síle.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Disciplinárka měl jasno. „Ze strany fanoušků Slavie došlo k opakovanému masivnímu použití pyrotechniky, které již poněkolikáté v sezoně vedlo k přerušení utkání. Proto jsme rozhodli, že je na místě proměnit podmínku v nepodmíněný trest uzavření části stadionu na tribuně Sever. Takováto recidiva by sama o sobě vedla k uzavření sektoru i bez předchozí podmínky," zůraznil předseda komise Richard Baček.

Sešívaní se ovšem nevzdali. Odvolali se a dosáhli odkladu.

Odvolací komise FAČR dnes oznámila, že na základě žádosti Policie ČR rozhodla o zrušení vykonatelnosti trestu.

„Policie opakovaně kvůli bezpečnosti FAČR požádala o zrušení vykonatelnosti rozhodnutí disciplinární komise, stejně jako Slavia. Žádostem jsem na základě pečlivé analýzy nakonec vyhověl. Bezpečnost na stadionech i jeho okolí by pro nás měla být prioritou číslo jedna, a proto nebylo možné důvodné žádosti Police ČR přehlížet. Předpokládám, že ve věci samé odvolací komise rozhodne během následujícího týdne," říká předseda odvolací komise Jan Lego.

Praktický dopad je tedy jasný. Na nejbližší soutěžní utkání bude mít Slavia proti Plzni možnost využít tradičně pro své fanoušky také sektory 106 až 110.

Může tak začít prodávat vstupenky. S prodejem zatím právě kvůli odvolání čekala.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..