Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Jsme křehcí, netají Horňák po decentní výhře Sparty během války tribun

19. května 2019 18:34 - Praha

Jen chabých sedm tisícovek diváků se přišlo podívat na domácí loučení se sezonou. Fotbalisté Sparty v něm i díky dlouhé přesilovce porazili Jablonec 2:0. Zápas však neměl žádné velké tempo ani atmosféru. Obrázek dost vypovídající o současné situaci letenského klubu. „Musím to potvrdit. Nezačali jsme vůbec špatně, drželi míč a nepustili soupeře do šance. Hra nebyla až tak zlá, ale atmosféra zapříčinila, že se nám utkání nelíbilo. Postrádalo fandění,“ líčí trenér Michal Horňák.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco Slavia už má titul a Plzeň v něj ještě mohla do poslední chvíle doufat, Sparta již dlouho věděla, že víc jak na třetí příčku letos nedosáhne.

Na vlastním trávníku je silná, prohrála jen dva z posledních 28 domácích ligových zápasů. Venku však takové problémy soupeřům nepůsobí, což je vzhledem k jejím ambicím malér.

Fotbalisté Sparty (zleva) Adam Hložek, Eldar Čivič a Matěj Hanousek oslavují gól na 2:0 během utkání s Jabloncem.

Vlastimil Vacek, Právo

„Asi nemáme tak zkušený tým jako týmy před námi. V sezoně jsme byli křehcí," říká dost trefně kouč Michal Horňák.

„Doma dokážeme soupeře přitlačit, hrajeme tady s entuziasmem. Venku nám ale chyběla zkušenost, což bych přičítal tomu, že máme mladé hráče," přemítá dočasný trenér Sparty.

Po debaklu vsadil na zkušenější stopery

Letenští ultras během duelu s Jabloncem protestovali proti vedení klubu. Když pak odpálením dýmovnic způsobili přerušení zápasu, ostatní tribuny je vypískaly.

Na trávníku se během války tribun odvíjela snaha domácího týmu zareagovat na středeční porážku 0:4 v Plzni, jež byla pro Spartu v české lize rekordní.

Jablonecký Hovorka byl za faul na Tetteha vyloučen.

Vlastimil Vacek, Právo

„Chtěli jsme uspět a vyhrát. Proto jsme třeba zvolili spíš zkušenější obranu. Zápas nám vyšel. Ne že by nám utkání v Plzni prohrál mladý Plechatý, ale volili jsme tentokrát zkušenost," vysvětluje Horňák sázku na Radakoviče se Štetinou, který navíc otevřel skóre.

Poprvé pod Horňákovým vedením se pak v základní sestavě objevil kontroverzní záložník Kanga.

„Již v Plzni jsme chtěli zrychlit hru, což se nedařilo. Víme, že on dokáže dát dlouhou diagonální přihrávku. Ze začátku utkání s Jabloncem nám záměr vycházel. Pak jsme od toho upustili, po Hovorkově vyloučení nebyla hra dobrá," netají Horňák, že přesilovka se dala zužitkovat mnohem lépe.

dos, Sport.cz

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..