Živě

Tah s Matějovským vyšel dokonale, i proto kouč postupujících Středočechů svou partituru neodtajnil

24. května 2019 21:49 - Mladá Boleslav

Tah to byl po změně stran náramný. Vždyť s rutinérem Markem Matějovským přišel v odvetě se Zlínem fotbal, góly, výhra, a nakonec i mladoboleslavský postup do závěrečné nadstavbové konfrontace o pohárovou Evropu. „Byl v tom záměr. A Mára nám skutečně ohromně pomohl k vítězství i postupu,“ tvrdil Tomáš Přikryl, který se společně s Komličenkem skórujícím z penalty postaral druhým gólem o smazání manka z prvního duelu ve Zlíně a pokračování mladoboleslavské sezony. V závěru ještě pečetil výhru Středočechů na 3:0 Ladra.

 

Radek Petrášek, ČTK

Až nedělní závěrečné kolo skupiny o titul ovšem rozhodne, na jakého protivníka Středočeši narazí a zda 1. června pojedou k zápasu o účast v kvalifikaci Evropské ligy do Ostravy nebo Liberce. Bude totiž záležet, který z potencionálních protivníků nakonec obsadí pátou příčku.

Ostrava či Liberec? Prašť jako uhoď

„Nevybírám si, nepreferuji ani jednoho soupeře. Do Ostravy je to daleko, na Liberec to moc neumíme," přiznal trenér Jozef Weber, že je to vlastně prašť jako uhoď, když velikánská euforie v kabině jeho týmu opadla.

I on se o ni zasloužil. Změnami, které udělal v sestavě o půli, nasazením Ladry a hlavně Matějovského. „Měli jsme plán, a protože jsme byli trpěliví, pro výhru a postup jsme si došli. Navzdory komplikacím, které jsme si přivodili prohrou 1:3 ve Zlíně," glosoval odvetu dvou týmů, které měřily síly ve finálové partii prostřední nadstavbové skupiny.

Ale co plán obsahoval a zda v něm skutečně počítal s nasazením zkušeného kapitána Matějovského až do druhé poločasu, o tom Weber mluvit nechtěl.

Tomáš Přikryl z Mladé Boleslavi se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Zlína v odvetném utkání finále skupiny o Evropu.

Radek Petrášek, ČTK

„V sezoně nás čeká ještě jeden zápas," zdráhal se poodkrýt svou taktickou partituru. „Marek měl navíc zdravotní problémy, takže teprve uvidím, jaký prostor dostane v posledním utkání," pravil vyhýbavě kouč Středočechů.

Poslední krok bude nejtěžší

„Věřili jsme, že odvetu zvládneme a postoupíme. V prvním poločase nám scházel klid, stejně jako pohyb, nápady, ani centry do šestnáctky nechodily, jak měly. Ale Matějovský přišel a dal naší hře myšlenku, navíc jsme dali rychle po změně stran důležitý první gól a pak už to bylo jen o druhém. Tedy o mně, abych po Márově rohovém kopu propálil odražený míč co nejrychleji do zlínské brány," rozpovídal se Tomáš Přikryl, který druhou trefou zajistil svému týmu postup a pokračující šanci vybojovat pro Mladou Boleslav účast v pohárové Evropě.

Zlínský brankář Matěj Rakovan chytá míč do rukavic v odvetném utkání finále skupiny o Evropu na hřišti Mladé Boleslavi. Atakovat se jej snažili Muris Mešanovič a Nikolaj Komličenko.

Radek Petrášek, ČTK

„Poslední zápas bude ale nejnáročnější," připomínal Muris Mešanovič, že do konfrontace ať už s Libercem nebo Ostravou nepůjdou Středočeši rozhodně jako favorité. „Těžké si z nabízejících se protivníků vybrat, ale máme za sebou dobré jaro a naše motivace je veliká. Budeme chtít závěrečné utkání zvládnout," ujišťoval.

„Dokud jsme ale nedali první gól, byla ve mně malá dušička," netajil Weber, že bezbrankový první poločas ho přece jen nahlodal.

„S Matějovským ale přišla kvalita a jakmile jsme dali z penalty první, obrovsky důležitou branku, byl jsem přesvědčen, že druhá přijde také. Zlín jsme tím nahlodali, za postupem šli a myslím, že jsme si ho i zasloužili."

zp, Sport.cz

  3:2 Sparta - Olomouc 3:2 dohráno
20210724T19:00:00+0200
Sparta vs. Olomouc
Sparta vs. Olomouc
Sparta
Olomouc
  Plzeň - Ml. Boleslav dnes 16:00
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  Budějovice - Teplice dnes 16:00
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  Liberec - Slovácko dnes 16:00
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko
  Zlín - Slavia dnes 19:00
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..