Živě

Kámo, máme double! První rozhovor slávistické hvězdy Deliho v češtině pobavil diváky i reportéra

27. května 2019 17:28 - Praha

Fanoušci sešívaných ho milují, navíc má za sebou fantastickou sezonu. Se Slavií dokázal Simon Deli vyhrát domácí ligu i pohár, k tomu došel až do čtvrtfinále Evropské ligy a proti Chelsea dokonce navlékl kapitánskou pásku. Další plusové body u mnoha fanoušků získal reprezentant Pobřeží slonoviny po nedělním závěrečném utkání nadstavby proti Spartě. Šel totiž dělat rozhovor s reportérem O2 TV Sport, Davidem Sobiškem - a to kompletně v češtině. Svojí bezprostředností během něj pak Deli pobavil nejen řadu diváků, ale i samotného ostříleného reportéra.

 

Ondřej Deml, ČTK

Sám stoper potvrdil, že jde o jeho první rozhovor v českém jazyce. „Ale, ty vole, je to trošku těžký, uvidíme, jak to půjde," dodal, čímž Sobiška rozesmál. A ve stejném familiárním duchu v rozhovoru i pokračoval, když pobaveného reportéra stoper několikrát oslovil „kámo". Třeba, když dostal otázku, jestli se dá srovnat titul před dvěma lety a dnes.

„Není to stejný, tenhle ročník byl trošku těžší, protože jsme hráli proti dobrým týmům. Ale konečně, kámo, máme double, to je moc důležitý," zářil Deli. A neopomněl zmínit ani příznivce sešívaných. „Fanoušci mají radost, je to pro nás nejlepší sezona."

Proti slavné Chelsea dokonce nastoupil jako kapitán. „Byla pro mě velká radost dostat kapitánskou pásku proti Chelsea. Slavia mi ukázala, že jsem součást rodiny," uvedl Deli, z jehož slov je znát, co pro něj vršovický klub znamená. Naznačil ale i to, že ohledně své budoucnosti si zatím není úplně jistý.

Kámo, to bude nejlepší

„Kámo, teď nevím, jak to bude, ale teď jsem ve Slavii. Je to fajn, je to tu dobré a jsem v klidu," řekl.

Deliho čeká ještě Africký pohár národů, sezonu má tedy náročnou. I pro něj ale myslí na nejvyšší cíle. „Kámo, to bude nejlepší, když vyhrajeme Africký pohár. Bude to nejlepší rok. Ale uvidíme, jak to tam půjde," uzavřel.

Fotbalisté Slavie Praha Simon Deli a Milan Škoda s trofejí pro vítěze ligy po závěrečném utkání nadstavby proti Spartě.

Vlastimil Vacek, Právo

Více než dvouminutový rozhovor Deli zvládl bez jediného velkého zaškobrtnutí a fanoušci i samotný reportér mu za to vzhledem k obtížnosti češtiny tleskají.

Rozhovor pak David Sobišek uveřejnil i na svém Twitteru, a jeho konverzace se slávistickým stoperem se tak jako lavina šíří i na sociálních sítích.

bak, Sport.cz

  Hradec - Bohemians 1905 dnes 16:00
20210724T16:00:00+0200
Hradec vs. Bohemians 1905
Hradec vs. Bohemians 1905
Hradec
Bohemians 1905
  Jablonec - Ostrava dnes 16:00
20210724T16:00:00+0200
Jablonec vs. Ostrava
Jablonec vs. Ostrava
Jablonec
Ostrava
  Pardubice - Karviná dnes 16:00
20210724T16:00:00+0200
Pardubice vs. Karviná
Pardubice vs. Karviná
Pardubice
Karviná
  Sparta - Olomouc dnes 19:00
20210724T19:00:00+0200
Sparta vs. Olomouc
Sparta vs. Olomouc
Sparta
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..