Živě

Kapitán Zbrojovky Magera: Nevzdáváme se, jedeme do Příbrami vyhrát

29. května 2019 21:26 - Brno

Brněnští fotbalisté sice v úvodním barážovém duelu o účast v nejvyšší soutěži prohrávali na svém hřišti s Příbramí už po jedenácti minutách 0:2, avšak poté se jim povedl v bouřlivé kulise velký obrat. Především díky dvěma trefám kapitána Lukáše Magery přetočili skóre na 3:2 ve svůj prospěch, avšak chybou v defenzívě se minutu před koncem o těsné vítězství připravili.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Na začátku zápasu jsme bohužel dvakrát zaspali. Chtělo to kamkoliv balon odkopnout. Před skoro devíti tisíci diváky však nešlo nic zabalit. Dodali nám energii, a my jsme v dalším průběhu ukázali naši sílu. Velká škoda toho smolného momentu v závěru. Zvlášť když chvíli předtím měl na druhé straně Přichystal na kopačce čtvrtý gól," stýská si Magera, který má pocit, že sudí Berka měl na jeho tým o něco přísnější metr. „Kdo utkání viděl, udělá si úsudek sám," tvrdí.

Je mu jasné, že postupová matematika hraje nyní při remíze 3:3 zcela jasně ve prospěch Příbramských, kteří budou mít v nedělní odvetě výhodu domácího prostředí. „Ale my nic rozhodně nevzdáváme. Pojedeme k nim s jednoznačným cílem vyhrát. Není to nereálné, vždyť jsme byli v některých pasážích lepším mužstvem," myslí si Magera.

Divočina o první ligu skončila remízou. Zbrojovce velký obrat na výhru nestačil

Trenér Zbrojovky Pavel Šustr mu přitaká. „Zhruba dvacet minut nám trvalo, než jsme se zadaptovali na prvoligovou kvalitu a rychlost. Ale postupně jsme se zvedali. Výhra o gól by byla pochopitelně lepší, ale i tak uděláme všechno pro to, abychom v neděli náš postupový cíl naplnili," předsevzal si.

Rezek: Doma jsme silnější

Fotbalisté Příbrami sice litovali, že ještě do přestávky ztratili dvoubrankový náskok, ale přesto odjížděli domů spokojeni. „Bohužel jsme si neporadili s vysokými míči na Mageru. On i Škoda nám dělali značné problémy. Zaplaťpánbůh, že jsme v závěru dotlačili balon do sítě a odvezli si cennou plichtu. Doma jsme silnější, odvetu bychom měli zvládnout," domnívá se zkušený záložník Jan Rezek.

Zleva Peter Štepanovský z Brna a Jan Matoušek z Příbrami.

Dalibor Glück, ČTK

I jemu se zamlouvala výtečná atmosféra. „Myslím, že se muselo utkání líbil. Vždyť se hrál zajímavý fotbal a k vidění bylo šest branek," míní.

Podle příbramského kouče Romana Nádvorníka byla remíza spravedlivá. „My máme díky ní velmi dobrou výchozí pozici pro odvetný duel," je přesvědčený.

Vadí mu ale, že po dvou rychlých gólech vypadl jeho celek ze hry. „Podcenili jsme brněnské standardky, na které jsme se pečlivě připravovali. Před klukama ale smekám, že se za stavu 2:3 ještě zvedli a srovnali," cení si Nádvorník.

čfo, Sport.cz, Právo

  0:1 Zlín - Slavia 0:1 dohráno
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia
  2:1 Plzeň - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  1:0 Budějovice - Teplice 1:0 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  0:1 Liberec - Slovácko 0:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..