Slavia bude začátkem července hostit Trnavu v Superpoháru

Po loňské odmlce se má znovu uskutečnit Československý Superpohár ve fotbale. Držitel českého double Slavia se v něm utká v sobotu 6. července v Praze se Spartakem Trnava, který vede český trenér Michal Ščasný. Vítěz Slovenského poháru o tom informoval na svém webu. Podle Fotbalové asociace ČR (FAČR) se o záležitostech kolem zápasu ještě jedná.

Fotbalisté Slavie s mistrovským pohárem po výhře nad Spartou v posledním kole nadstavby.

"Až bude vše doladěno, oficiálně to oznámíme," řekl dnes ČTK mluvčí FAČR Michal Jurman.

Tradici společných československých fotbalových soutěží, které se v roce 1993 rozdělily po rozpadu federace, byla obnovena předloni. Tehdy v souboji vítězů českého a slovenského poháru zvítězil Zlín nad Slovanem Bratislava.

Loni se měl utkat Slovan se Slavií, ale na žádost policie byl zápas zrušen. Utkání se mělo hrát 29. června v Bratislavě a policisté se obávali, že by nedokázali vzhledem ke konci školního roku a blízkému festivalu zajistit bezpečnost.