Živě

Sparta hlásí čtvrtou letní posilu. Na tři roky se jí upsal český reprezentant

14. června 2019 18:31 - Praha
(Aktualizováno: 14. června 2019 18:58)

Fotbalová Sparta se dohodla s Jabloncem na přestupu záložníka Michala Trávníka. Český reprezentant uzavřel na Letné smlouvu na tři roky. Pětadvacetiletý hráč se stává čtvrtou letní posilou letenského týmu. V Jablonci působil v předchozích čtyřech letech a propracoval se z něj i do národního týmu. Podle zákulisních informací bude stát přes 40 milionů korun, což z něj dělá zatím nějvětší letní přestup na české scéně. Ze Střelnice by do Sparty měl dorazit ještě stoper David Lischka.

 

AC Sparta Praha

Špílmachr Bořek Dočkal je dlouhodobě zraněný, Sparta tedy musela zareagovat. Náhradu našla v národním týmu.

„Michal Trávník je technicky velmi dobře vybavený, pracovitý a týmový hráč. Má přehled ve hře a je nebezpečný ve finální třetině hřiště, kde dokáže branky připravovat i sám střílet," říká na klubovém webu k nové posile sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„S Michalovým příchodem se výrazně zvýší konkurence ve středu zálohy. Bude na hráče vytvářet tlak, aby ze sebe vydali maximum a dál se zlepšovali. Věřím, že Michal už je dostatečně zkušeným fotbalistou, aby očekávání a tlak spojený s působením ve Spartě zvládl," dodává Rosický.

Stuttgart nevyšel, Letná ano

Trávník má zkušenosti z národního týmu. V jedenadvacítce si zahrál hned na dvou závěrečných turnajích mistrovství Evropy a v A týmu má na svém kontě pět startů.

„Jsem šťastný, že už to dopadlo a budu hrát za Spartu. Tomáš Rosický na mě při jednání udělal obrovský dojem. Těším se i na spolupráci s trenérem Václavem Jílkem, kterého znám z národního týmu do jedenadvaceti let," pochvaluje si hráč.

Michal Trávník se stává čtvrtou letní posilou Sparty.

www.sparta.cz

"Michal kvůli zranění v lednu přišel o přestup do bundesligy. Shodli jsme se, že Sparta je teď pro něj ideální variantou," poukazuje manažer Pavel Zíka z agentury Global Sports na plánovaný odchod do Stuttgartu, k němuž nakonec nedošlo.

Sparta již před Trávníkem získala útočníka Libora Kozáka z Liberce, záložníka Ladislava Krejčího z Brna a norského obránce Andrease Vindheima z Malmö.

Trávník se minulý víkend ženil a přišel tak o kvalifikační dvojzápas s Bulharskem a Černou Horou. Kariéru odstartoval ve Slovácku, kde se postupně vypracoval v oporu týmu a v roce 2015 přestoupil do Jablonce. V severočeském celku si zahrál i evropské poháry a v minulé sezoně patřil s deseti brankami a deseti přihrávkami mezi nejlepší hráče nejvyšší soutěže. Celkem v první lize nastoupil k 167 zápasům a dal 19 gólů.

dos, Sport.cz

Bude záložník Michal Trávník pro fotbalovou Spartu přínosem?


  0:1 Zlín - Slavia 0:1 dohráno
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia
  2:1 Plzeň - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  1:0 Budějovice - Teplice 1:0 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  0:1 Liberec - Slovácko 0:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..