Živě

Revoluce v Jablonci! Do Slavie jde kromě Holeše i Hovorka, opačným směrem míří dvě známé tváře

17. června 2019 10:00 - Jablonec
(Aktualizováno: 17. června 2019 11:28)

Tak to je síla. V kádru fotbalového Jablonce nastalo během léta pořádné zemětřesení. Severočeský klub zahájil přípravu na novou sezonu bez Holeše, Hovorky a Trávníka, naopak se trenérovi Petru Radovi hlásila dvě zajímavá jména ze Slavie. Koho mistrovský celek do Jablonce uvolnil? Jde o velmi známé tváře.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přípravu s Jabloncem začal Jan Sýkora a Jan Matoušek, kteří přicházejí na sever Čech na hostování ze Slavie. „Pocity jsou skvělé, jsem natěšený, protože poslední rok z mé strany nebyl ok, jsem rád, že tady můžu být," řekl Jan Sýkora, který v minulosti hrál za sousední Liberec.

„Také se na tento pohled dostalo, ale takový je fotbal, jsem rád, co jsem v Liberci prožil, ale teď jsem v Jablonci a budu se snažit hrát na sto procent a pomoci Jablonci, abychom byli co nejvýše," poznamenal.

Michal Trávník se stává čtvrtou letní posilou fotbalové Sparty.

www.sparta.cz

Možná by Sýkora mohl zkusit nahradit Michala Trávníka, jenž během léta zamířil na Letnou a bude hrát za Spartu. Nad tím prý zatím nepřemýšlel. „O tom se s trenérem asi budeme teprve bavit, jelikož umím hrát více postů," prohlásil.

Když bylo jasné, že by v mistrovské Slavii neměl dostatečné herní vytížení, neváhal využít možnosti odejít na hostování ke konkurenci. „Ve Slavii se se mnou asi úplně nepočítalo a Jablonec je klub s nejvyššími ambicemi. A letos bude hrát předkolo Evropské ligy a chtěl mě, bylo to jednoduché rozhodování," vysvětlil Sýkora.

Nováčkem je Holík

Se čtvrtým týmem uplynulé sezony začal přípravu i Holík ze Zlína. Tam naopak zamířil útočník Ikaunieks a také záložník Jakub Janetzký, jenž hrál naposledy v Opavě.

Ambiciozní Jablonec ještě usiluje o čerstvého ženáče, stopera Jakuba Jugase, který je hráčem mistrovské Slavie. Do Edenu naopak zamířili Tomáš Holeš a David Hovorka. Na spadnutí je ještě odchod David Lischky do Sparty.

hp, rjm, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..