Živě

Světoběžník našel po 11 letech cestu domů. Pudil jde z Anglie do Mladé Boleslavi

21. června 2019 16:39 - Mladá Boleslav
(Aktualizováno: 21. června 2019 16:58)

Fotbalista Daniel Pudil po 11 letech v zahraničí posílil Mladou Boleslav, s níž podepsal dvouletou smlouvu. Naposledy hrál za Sheffield Wednesday, v Anglii strávil celkem sedm let. Třiatřicetiletý levonohý obránce či záložník je sparťanským odchovancem a čtyřiatřicetinásobným českým reprezentantem.

 

fkmb.cz

Pudilovo přesídlení z Sheffieldu do Mladé Boleslavi bylo nečekaně hladké. „Přibližně před šesti týdny oslovil pan Jinoch mého agenta s dotazem, jaká je moje situace v Anglii a zda bych měl zájem jít do Mladé Boleslavi. Věděl jsem, že hraje o účast v předkole Evropské ligy, což mě hodně lákalo. A když jsem na vlastní oči viděl vítěznou odvetu Boleslavi se Zlínem, tak už jsem jenom čekal, jak se všechno vyvrbí," líčí pro klubový web Daniel Pudil.

"Nechtěl jsem do třetí nebo čtvrté anglické ligy, ale někam, kde bych uplatnil své osobní i týmové ambice. Po sezení s panem Jinochem i trenérem Webrem jsem byl přesvědčený, že je Boleslav správná varianta a s žádným jiným klubem jsem už nejednal," dodává.

Daniel Pudil na tréninku s Mladou Boleslaví.

fkmb.cz

Mistrovský titul má s Libercem, Slavií i belgickým Genkem. Po celých jedenáct let působení v zahraničních klubech sledoval českou ligu, do které se chtěl vrátit a zakončit v ní profesionální kariéru.

Chyběly mu vtípky a hecování

„Jsem rád, že mě Boleslav dala šanci. Budu se snažit, abych jí v jakékoliv pozici pomohl. Když jsme se s trenérem bavili, kde se na hřišti cítím nejlépe, řekl jsem mu, že v obraně můžu hrát cokoliv, nejlépe levého beka i levého stopera. Je samozřejmě na trenérovi, kam mě v sestavě umístí a já budu dělat všechno pro to, abych týmu pomohl," slibuje zkušený světoběžník.

Od první chvíle na něj zapůsobila atmosféra boleslavské kabiny. "Při tréninku fakt žasnu, jak velká je tady hráčská kvalita, a tak bude opravdu jen na nás, jak dobře tuzemskou ligu i Evropu zvládneme. Zápasů nás čeká hodně, a tak je potřeba mít více než pouze jedenáct hráčů. Je nezbytné mít velký kádr a v něm všichni táhnout za jeden provaz," uvědomuje si Pudil, který si po návratu ze zahraničí plnými doušky užívá specifickou atmosféru české fotbalové kabiny se všemi vtípky a hecováním.

Vedle Pudila přišli do Mladé Boleslavi také záložníci Lukáš Budínský, Petr Hampl a útočníci Jiří Klíma a Tomáš Wágner. Ze Slavie tým posílili mladíci Jonas Auer a Michael Hönig.

dos, Sport.cz

  0:1 Zlín - Slavia 0:1 dohráno
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia
  2:1 Plzeň - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  1:0 Budějovice - Teplice 1:0 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  0:1 Liberec - Slovácko 0:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..