Plzeň vede ligu, Krmenčík se trefil po jedenácti měsících hned dvakrát. Klokani padli v Příbrami

Pohárový týden českým klubům moc radosti nepřinesl, na řadě je domácí soutěž. Sobotní program 3. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl tři zápasy. Plzeň se posunula na první příčku tabulky. Karvinou porazila 3:2, dvakrát se trefil Krmenčík, dal gól po dlouhých 11 měsících. Příbram po přestřelce porazila Bohemians 3:2, Zlín zvítězil nad Libercem 2:1.

Gól! Plzeňský kanonýr Michael Krmenčík si mohl zakřičet po 11 měsísích.

Viktoria věděla, že se v případě bodového zisku posune minimálně na den na první místo tabulky. Plzeň porazila Karvinou 3:2 a hrdinou zápasu se stal reprezentant Michael Krmenčík. Trefil se poprvé od svého loňského zranění, dokonce hned dvakrát. O vítěznou trefu se postaral stoper Brabec, který dal pro změnu první ligový gól za Viktorii. Strakův tým ještě nebodoval.

Klokani v minulém kole vyřídili Mladou Boleslav již za poločas a na výhru by rádi navázali u Litavky. Příbram ovšem v lize s Bohemians neprohrála čtyřikrát za sebou a bodovala v 6 z posledních 7 vzájemných duelů. A přestože tentokrát ztratila dvougólové vedení, znovu byla šťastnější... Na 2:2 vyrovnal dvěma zásahy její bývalý hráč Keita, příbramský hrdina Voltr však stanovil konečné skóre na 3:2.

Ševci ještě neměli ani bod a nápravu hodlali zjednat na úkor Severočechů. Zlínský trenér Csaplár vedl Liberec, kouč Slovanu Hoftych zase působil jako hráč i trenér ve Zlíně. Domácí díky Poznarově trefě vyhráli poločas. Potočný sice po přestávce vyrovnal, Mašek však přisoudil potřebnou výhru Zlínu.