Viktoria bere vše. Ocenění za červenec získali záložník Kopic a trenér Vrba

Tři úvodní kola, devět bodů. Start do soutěže se vicemistrům z Viktorie povedl. Ocenění pro hráče a trenéra měsíce za červenec ve fotbalové lize zamířilo do Plzně, získali jej záložník Jan Kopic a kouč Pavel Vrba.

Nejlepší hráč sezony 2017/2018 Jan Kopic.

Devětadvacetiletý záložník prožil úspěšný vstup do sezony. V prvním zápase s Olomoucí jeho tým prohrával a Kopic byl právě hráčem, který po vyrovnání rozhodl gólem na 2:1 o výhře Západočechů. Konečné vítězství 3:1 pak stvrdil v nastavení Kovařík.

Podobně se Kopicovi dařilo i na hřišti Slovanu Liberec, kde v 71. minutě zvyšoval na 2:0 pro Plzeň. Jelikož ale v závěru domácí snížili, byl Kopicův gól znovu vítězný. Oba rozhodující góly vstřelil v téže minutě.

Bývalý záložník Jihlavy či Jablonce odehrál takřka celý zápas i ve třetím zápasu sezony proti Karviné, kterou Plzeňané zdolali 3:2.

Start s plným bodovým ziskem vynesl ocenění také trenérovi Pavlu Vrbovi.

Viktoriánům zkazil náladu až vstup do kvalifikace Ligy mistrů. Po výbuchu v Pireu se pokusí aspoň o postup do Evropské ligy.