Opava - Ostrava 0:2 Slezské derby pro Baník! Smola srazil bývalé spoluhráče

82. De Azevedo 0:2
Záznam online reportáže »

2. srpna 2019 17:48 - Opava
(Aktualizováno: 2. srpna 2019 19:58)

Slezské derby mezi Opavou a Baníkem v rámci 4. kola první fotbalové ligy vyhráli hosté z Ostravy. Vítězství 2:0 zajistili týmu trenéra Bohumila Páníka trefami bývalý opavský hráč Tomáš Smola a Brazilec Dyjan de Azevedo a Ostrava vyhrála i druhé venkovní utkání sezony. Opava doplatila na neproměněné šance zvlášť v první půli a připsala si druhou porážku v řadě, po níž se v tabulce propadla na šesté místo vinou horšího skóre za svého pátečního přemožitele.

Jaroslav Ožana, ČTK

Vedle Smoly nastoupil za Baník i Kuzmanovič, další hráč, který v poslední době přišel do Opavy z Ostravy. Jako první zahrozili v desáté minutě domácí. Mondek poslal do vápna ostrý centr, který před dotírajícím Jurečkou pokryl brankář Budinský. Balon mu po kontaktu s opavským hráčem vypadl, ten jej dorazil do sítě, ale rozhodčí Julínek už předtím odpískal faul a gól neplatil.

Byť Opavští měli v těch chvílích herně navrch, ve 20. minutě se dočkal vedení Baník. Po přímém kopu Hrubého nebezpečně hlavičkoval Stronati, Fendrich vytáhl balon na břevno, ale v malém vápně stál Smola a zblízka bez potíží uklidil míč do sítě.

Tomáš Smola z Ostravy (vpravo) se raduje se spoluhráčem Jiřím Fleišmanem z branky.

Vzápětí mohlo být vyrovnáno, jenže Jurečkovu hlavičku po Zapalačově prudkém centru vytěsnil Budinský. Ostravský brankář se překonával i dál, když vyrazil na roh také Dedičovu ránu.

Ani druhý opavský gól neplatil

Ve 40. minutě po Zapalačově rohu dorazil prodloužený míč do sítě Jurečka, ale ani tentokrát se nemohl radovat. Sudí po zhlédnutí videa potvrdil původní ofsajdový verdikt.

Ze slezského derby SFC Opava - Baník Ostrava.

Hned po změně stran mohl přidat druhý gól Baníku Smola, jenže jeho rána z ostrého úhlu byla zblokována. Po hodině Opava zatlačila Baník řadou centrů, ale do zakončení se domácí neprobili. Naopak necelou čtvrthodinu před koncem Opavě nevyšla ofsajdová past a Diop se zjevil před Fendrichem, který ho vleže vychytal.

Pak ale domácí propadli po své standardce, Baník po nepřesném centru postupoval do přečíslení pět na dva, a byť se zprvu zdálo, že Opavští kritickou chvilku přečkají, nakonec inkasovali podruhé. Hrubý vysunul Reitera, který si položil Fendricha, předal míč De Azevedovi a ten v 82. minutě prestižní souboj definitivně rozhodl.

4. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 20. Smola, 82. De Azevedo. Rozhodčí: Julínek - Nádvorník, Podaný - Adam (video). ŽK: Zavadil, Jursa, Schaffartzik - Kuzmanovič. Diváci: 6087.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek - Zavadil, Jursa (73. Opoku) - Mondek (54. Šulc), Jurečka, Zapalač (54. Stáňa) - Dedič. Trenér: Kopecký.
Ostrava: Budinský - Fillo, Šindelář, Stronati (58. Procházka), Fleišman - Reiter, Hrubý, Jánoš, Kuzmanovič (46. Diop), De Azevedo (90. Holzer) - Smola. Trenér: Páník.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.