Bohemka zvládla velkolepý obrat! Petržela řádil a pomohl navázat na senzaci z Plzně

Kocovina z pohárového výbuchu ještě neodezněla, ale rychle zpátky domů. Sobotní program 6. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl tři zápasy. Slovácko vyhrálo nad Příbramí 2:0 a posunulo se minimálně do neděle na druhou příčku. Zlín veze všechny body z Opavy po výhře 3:0. Bohemians po skvělém obratu v Ďolíčku vybojovali výhru nad Olomoucí 3:2.

Hráči Slovácka se radují z gólu proti Příbrami.

Po šokující výhře na Spartě zaváhali s nováčkem z Českých Budějovic, na senzační výhru z Plzně ale už dokázali fotbalisté Slovácka před svými fanoušky navázat vítězstvím nad Příbramí. Výhru zařídil Milan Petržela, který svůj výborný výkon ozdobil dvěma góly.

Pro explzeňského hráče šlo o první góly ve staronovém angažmá. Slovácko v lize porazilo Příbram poosmé za sebou. Zato Středočeši i ve třetím venkovním zápase v sezoně nebodovala a neskórovala.

Opava počtvrté za sebou bez bodu

Opava na Zlín neumí, což potvrdila již pátou porážkou za sebou s tímto soupeřem. Hosty nasměroval za výhrou gólem v nastavení první půle kanonýr Tomáš Poznar. Po přestávce zvýšil Argentinec Pablo Podio a opět v nastavení jistil tři body Poznar.

To už na hřišti nebyl domácí Pavel Zavadil, který těsně před koncem normální hrací doby viděl druhou žlutou kartu. Slezané prohráli počtvrté za sebou, Zlín poprvé v sezoně slaví venkovní výhru.

Euforie fotbalistů Bohemians po vítězném gólu proti Olomouci.

Ďolíček slavil velkolepý obrat. Klokanům se podařilo smazat dvougólové manko, které nabrali po vlastním gólu Tomáše Fryštáka a úspěšné exekuci pokutového kopu od Jakuba Plška.

Domácí ale po parádní trefě Jakuba Podaného a přesné hlavičce Lukáše Hůlky srovnali. To ale nebylo vše, protože ve čtvrté minutě nastavení po stupňujícím se tlaku vystřelil Pražanům druhou výhru v sezoně David Bartek. Bohemians tak drží v sezoně domácí neporazitelnost a se sedmi body přeskočili v tabulce přes Sigmu na deváté místo.

Bohemians - Olomouc 3:2
Branky: 62. Podaný, 72. Hůlka, 90.+4. Bartek - 39. Fryšták (vlastní), 56. Plšek (z pen.)