Plzeň - Jablonec 3:2Penalta, vyloučení a nakonec Kopic výstavní trefou popravil svůj bývalý klub

26. Matoušek 0 : 1
43. Vlkanova 1 : 1
57. Holík 1 : 2
66. Procházka (penalta) 2 : 2
72. Kopic 3 : 2

Plzeň

Čtyři roky v Jablonci hrával, v epilogu k devátému ligovému kolu Jan Kopic svůj někdejší klub popravil. Výstavní dalekonosnou trefou totiž dvacet minut před koncem otočil výsledek zápasu, v němž Severočeši v Plzni dvakrát vedli, ale stejně jako v jarní nadstavbě na body nedosáhli. Fotbalová Viktoria si díky výhře 3:2 upevnila v tabulce druhou příčku a na vedoucí Slavii dál ztrácí tři body.

Gólová radost fotbalistů Plzně v utkání s Jabloncem.

Akce to byla přímo ukázková. Považanec vybojoval míč, Sýkora našel v šestnáctce Matouška, jemuž plzeňská obrana nabídla prostor a čas a gólman Hruška se natahoval po střele jednadvacetiletého mladíka marně.

Úvod utkání tak připomínal scénář z jarní ligové nadstavby, protože i v květnovém zápase v Plzni se dostal Jablonec do rychlého vedení, které držel ještě šest minut před koncem.

Souboj Davida Limberského (vlevo) z Plzně a Vladimira Jovoviče z Jablonce.

„Jenže tehdy jsme zkolabovali a výhru neudrželi," připomínal kouč Severočechů Petr Rada obrat, který přinesl vlastní gól Holeše a trefa Beauguela.

Jablonec udeřil první

Z jarního zvratu se ovšem jeho tým poučil, neboť počáteční snažení Viktorie bez větších potíží eliminoval, a když poprvé vyrazil k zamýšlenému výpadu, hned skóroval. A mnoho nescházelo, aby za pět minut po Matouškově brance přidal druhý gól, neboť Sýkorova střela prosvištěla jen těsně vedle tyče Hruškovy brány.

Domácí sice snahu měli, ale s dobře fungující defenzivou Severočechů si dlouho nevěděli rady. Nepomáhaly centry do šestnáctky, nevycházely standardní situace, natož pak zdlouhavé pokusy překonat vyztuženou obranu hostů kombinací.

Fotbalisté Plzně oslavují gól na 1:1 v utkání s Jabloncem.

Až dvě minuty před přestávkou se trefil Kalvach. Po rohovém kopu Hořavy a prodloužení Procházky měl i on v šestnáctce hostů přemíru prostoru, takže srovnal skóre vyvedenou střelou do tyče, od níž putoval míč do sítě.

Přestřelka i ve druhé půli

Na rozdíl od jara však tentokrát vycházely Jablonci protiútoky báječně. Dvanáct minut po přestávce podnikl další a pro změnu to byl Holík, který se střelou z dálky podruhé postaral o vedení hostů.

Radův tým ho ale dlouho neudržel... Sudí Rejžek nejprve nechal bez povšimnutí teatrální pád Krmenčíka v šestnáctce, zanedlouho ovšem pokutový kop proti Severočechům nařídil. Hořava totiž trefil ruku Plechatého a exekutor Procházka se nemýlil.

Jan Kovařík z Viktorie Plzeň během utkání 9. kola Fortuna ligy s Jabloncem.

Šest minut poté někdejšího jablonecký hráč Kopic dalekonosnou střelou skóre otočil, čímž obrat dokonal a zajistil své Plzni tři body.

Viktoria je uhájila i přesto, že dohrávala jen v deseti bez faulujícího Hejdy, který dostal červenou a musel předčasně ze hřiště.

Gól! Raduje se autor vítězné trefy Jan Kopic z Plzně, v pozadí zklamaný Jakub Považanec z Jablonce.

9. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:2 (1:1)
Branky: 43. Kalvach, 66. Procházka z pen., 72. Kopic - 26. Matoušek, 57. Holík. Rozhodčí: Rejžek - Melichar, Hock - Zelinka (video). ŽK: Chorý - Sýkora, Doležal, Matoušek, Hübschman, Kratochvíl. ČK: 85. Hejda (Plzeň). Diváci: 9386.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka (78. Janošek) - Kopic, Hořava (86. Pernica), Kovařík - Krmenčík (82. Chorý). Trenér: Vrba.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob (86. Pilík) - Hübschman (81. Chramosta) - Jovovič (72. Kratochvíl), Považanec, Sýkora - Matoušek - Doležal. Trenér: Rada.