Propastná ztráta na lídra. Sparta na tom byla hůř jen jednou!

Je to pořád dokola. Když už se zdá, že fotbalová Sparta vybředne z bídy, dostane ránu do vazu. Naposledy v neděli. Po výhře ve Zlíně byla nažhavená na domácí derby se Slavií. Porážka 0:3 ji vrátila zpátky do reality, sešívaní jsou prostě někde jinde. Dvanáctibodové manko Sparty na lídra s tímto faktem souzní. V historii české ligy na tom byla po 10. kole hůř pouze jednou.

Zklamaní fotbalisté Sparty po porážce v derby.

Jen před dvěma lety po třetině soutěže byla ztráta Sparty na první příčku vyšší. Na podzim 2017 se na tehdy suverénní Plzeň dívala s odstupem 15 bodů. Do té doby její manko po 10. kole bylo maximálně desetibodové (2005/2006). V letošním ročníku se ke svému „rekordu" přiblížila.

Že se ani v této sezoně letenské zmrtvýchvstání zřejmě konat nebude, svědčí i chabý zisk 14 bodů. V rámci samostatné české ligy v této fázi soutěže jde v podání Sparty o druhý nejnižší. O jeden méně v úvodních deseti kolech uhráli Letenští jen v sezonách 1996/1997 a 2005/2006. Za svým průměrem, který po třetině soutěže činí 20 bodů, letos zaostávají o plných šest.

Další negativní letenské číslo? Sedmnáct inkasovaných gólů. Tímto číslem Pražané vyrovnali svůj rekordní zápis ze sezony 2005/2006. V ostatních ročnících v úvodních deseti kolech kapitulovali maximálně 13x. Solidně si vedou pouze v produktivitě, s 18 vstřelenými brankami se drží na svojí průměrné hodnotě.