Teplice - Bohemians 1905 1:0Tepličtí potvrdili proti Klokanům aktuální sílu

80. Mareš 1 : 0

Fotbalisté Teplic zvítězili v předehrávce 11. kola první ligy 1:0 nad Bohemians 1905. Vítězný gól obstaral v 80. minutě hlavičkou kapitán severočeského celku Jakub Mareš, pro kterého to byl čtvrtý zásah v posledních třech duelech. Teplice už pět zápasů v řadě neprohrály a svého soka v neúplné tabulce přeskočily. Momentálně jsou se 14 body osmé, Klokani s dvoubodovou ztrátou desátí. Pražané znovu potvrdili, že se jim na hřištích soupeřů nedaří, z šesti venkovních zápasů získali jen jediný bod.

Pálí Ibrahim Keita z Bohemians 1905, jeho pokus sledují Petr Mareš (vlevo) a Admir Ljevakovič z Teplic.

Domácí kvůli řadě absencí nastoupili v pozměněné sestavě a situaci jim v deváté minutě zkomplikovalo zranění kapitána Admira Ljevakoviče, který musel střídat. Ještě před tím se oba celky dostaly do jediných velkých šancí prvního poločasu. Pokus Ibrahima Keity zlikvidoval teplický gólman Grigar, na druhé straně zamířil těsně vedle Jakub Řezníček.

Také po přestávce se hrál na Stínadlech svižný fotbal, ale s minimem šancí. Jako první zahrozil střelou z otočky hostující Michael Ugwu, ale o kousek minul. V 70. minutě si na přihrávku Tomáše Kučery naběhl Jakub Mareš, avšak brankář Bohemians 1905 Tomáš Fryšták vyběhl včas.

V souboji (zleva) Patrik Žitný z Teplic a Ibrahim Keita z Bohemians.

Teplický útočník si o deset minut později spravil chuť. Přesným centrem ho našel Alois Hyčka a Jakub Mareš hlavičkou do protipohybu Fryštáka zápas rozhodl. V dosavadním průběhu ligové sezony si připsal pátou branku a čtvrtou v posledních třech kolech.

11. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 80. J. Mareš. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Ratajová - Adam (video). ŽK: Keita, Krch, Rada (všichni Bohemians 1905). Diváci: 2703.
Teplice: Grigar - Čmovš, Shejbal, P. Mareš (88. Jindráček) - Žitný, Kodeš, Ljevakovič (9. Hyčka), Kučera, Paradin - Řezníček, J. Mareš (90. Vyhnal). Trenér: Hejkal.
Bohemians 1905: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Havel, Jindřišek, Vodháněl (83. Vaníček), Rada, Podaný - Keita (65. Puškáč), Ugwu (77. Nečas). Trenér: Hašek.