Kozák pálil ostrými! Sparta a Baník soupeře rozdrtily, Teplice vyhrály i v devíti

Lídři soutěže se představí až v neděli, ale i dnes se bylo na co dívat! V sobotním programu 12. kola fotbalové Fortuna ligy si Sparta a Baník s chutí zastřílely, Letenští si poradili 4:0 s Karvinou a Ostrava stejným výsledkem vyprovodila ze svého trávníku Zlín. V dalších zápasech se Příbram s Olomoucí rozešla bez gólu a Opava doma prohrála s Teplicemi 0:1, přestože Severočeši dohrávali zápas bez dvou vyloučených hráčů.

Sparťan Libor Kozák byl protagonistou duelu na Letné.

Franz Straka se vrátil na Letnou, ale v roli trenéra Karviné neprožil příjemný večer. Letenští, kteří předchozí dvě ligová utkání se Slavií a v Plzni prohráli bez vstřelené branky, tentokrát góly nešetřili a své fanoušky potěšili. Výhru domácích zařídil hattrickem útočník Libor Kozák, konečné skóre stanovil Guélor Kanga a se sedmi zásahy se dotáhl na Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi na prvním místě v pořadí střelců. Hosté hráli od 61. minuty bez vyloučeného Michala Petráně.

Sparta oplatila Karviné domácí ligovou porážku z jara 1:3 a na vedoucí Slavii ztrácí 12 bodů a o tři méně na druhou Plzeň. Oba celky mají k dobru nedělní zápasy.

Fotbalisté Sparty oslavují gól na 1:0 během utkání s Karvinou.

Baník doma umí! K jasnému vítězství nad Zlínem mu tentokrát stačil první poločas, v němž soupeři nastřílel čtyři góly. Ostrava v lize vyhrála popáté za sebou a minimálně na den se vyhoupla na třetí příčku tabulky. Zlín již šest kol nevyhrál a z toho si připsal pět porážek.

Příbrami jako by vyschl střelecký prach. Po sérii čtyř porážek sice tentokrát doma u Litavky urvala v souboji s Olomoucí po bezbrankové remíze alespoň bod, ale gól nedala ani ve čtvrtém utkání v řadě. Dohromady už tak její střelecký půst trvá 416 minut.

Opavě se nedaří. Již 10 kol nevyhrála a na body nedosáhla ani v duelu s Teplicemi, které dohrávaly bez dvou vyloučených Shejbala s Petrem Marešem. Slezané se tak krčí jen bod nad poslední příčkou, na niž je mohou poslat v neděli České Budějovice, které hrají s Bohemians. Teplicím zajistil výhru v 86. minutě Jakub Mareš, který si připsal pátý gól v posledních čtyřech utkáních.