Rubriky:

FORTUNA:LIGA

US Open

Živě

Záložník Jungr odchází na hostování do Českých Budějovic

16. července 2007 18:51 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic po odchodu několika opor dál posilují kádr před nadcházející prvoligovou sezónou. Záložní řadu Dynama vyztuží dvacetiletý Marek Jungr, který na jih Čech míří na hostování z pražské Sparty. Podle sportovního ředitele klubu Jiřího Kotrby stráví talentovaný hráč v Českých Budějovicích minimálně podzimní část sezóny.

"Na podzim bude určitě hrát v Budějovicích. Přichází k nám na hostování, další jednání o konkrétní podobě a délce Jungrova působení u nás proběhnou se Spartou ve čtvrtek," řekl dnes ČTK Kotrba. "Samozřejmě se nám hodí do konceptu mužstva, vybral si ho trenér Cipro," doplnil jihočeský sportovní ředitel.

"Já si ho pamatuji z B-týmu Sparty. Jednou hráli tady proti nám. On je původem ze Strakonic, je to tedy rozený Jihočech a my už jsme ho chtěli před rokem," řekl na adresu mladíka Cipro.

Českobudějovičtí potřebují zacelit mezery po konci kariéry Poborského a odchodech dalších opor. V průběhu přípravy už získali brankáře Pavla Kučeru, navrátilce Martina Vozábala, Michala Šmída a dvojici Slováků Jaroslava Hílka a Marka Plichtu. S Dynamem se navíc připravuje i mostecký Petr Jendruščák.

Jungr nastoupil za Jihočechy už v sobotním utkání proti Prachaticím. "Měl jsem snad nejvíc šancí z celého týmu. Gól jsem ale nedal, snad tu svojí střeleckou smůlu prorazím potom v lize," uvedl v rozhovoru pro stránky Dynama Jungr.

V nejvyšší soutěži nastoupil ke 13 zápasům, jaro strávil v Příbrami, která sestoupila do druhé ligy. "Byla tam špatná nálada, rozhodně už se k tomu nechci vracet. Teď jsem v Budějovicích a budu se snažit, aby se jim i mně co nejvíce dařilo," dodal.

ČTK

  Ostrava - Slovácko dnes 18:00
20190823T18:00:00+0200
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
ČT sport Olomouc - Teplice dnes 18:00
20190823T18:00:00+0200
Olomouc vs. Teplice
Olomouc vs. Teplice
Olomouc
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..