Zápas podzimu rozhodl jediný gól. Slavia jde do trháku! Budějovice zválcovaly Karvinou

Nejprve Barcelona, čtyři dny poté český šlágr podzimu. Sešívaní jsou v jednom kole, a zatímco proti katalánskému velkoklubu vyšli v Champions League naprázdno, v tuzemské nejvyšší soutěži potvrdili úřadující šampioni svoji nadvládu. Po více než šesti letech zvítězili na hřišti druhé Plzně 1:0 díky trefě Josefa Hušbauera z nastaveného času první půle a navýšili náskok na svého největšího rivala už na devět bodů. V dalších nedělních utkáních 14. kola fotbalové Fortuna ligy prohrála Mladá Boleslav s Libercem 1:3 a České Budějovice porazily Karvinou 3:0.

Josef Hušbauer ze Slavie Praha běží oslavovat svůj gól během utkání 14. kola Fortuna ligy v Plzni.

Slávisté ve středu ve skupině Ligy mistrů potrápili slavnou Barcelonu a v neděli přišel  jeden z vrcholů tuzemského prvoligového podzimu. Úřadující šampioni a lídři tabulky přestáli na stadionu druhé Plzně, kde prohráli předchozích pět utkání, několik dobrých šancí domácích, nakonec náskok na hlavního rivala v boji o titul ještě navýšili a udělali velký krok k obhajobě mistrovského titulu.

O výsledku ostře sledovaného souboje rozhodl zkušený Josef Hušbauer, jenž se v nastaveném čase úvodní půle nejlépe orientoval před brankářem Hruškou a přesnou střelou zblízka rozhodl o výsledku. Souboj Plzně se Slavií tak poprvé po 11 ligových zápasech nevyhrál domácí tým. Červenobílí jako jediní v ligové sezoně ještě neprohráli, v nejvyšší soutěži drží neporazitelnost už 20 utkání.

Boleslav přišla o domácí neporazitelnost

Třetí Mladá Boleslav na svém stadionu až do neděle v ligové sezoně vyhrála všech sedm zápasů, na Liberec to ale neumí a znovu se to potvrdilo. Slovan vyhrál ve vzájemných zápasech pošesté za sebou a připravil Středočechy o stoprocentní domácí úspěšnost! O triumfu hostů rozhodli dvěma góly Petar Musa a výhru pečetil z penalty Roman Potočný.

Daniel Pudil z Mladé Boleslavi odkopává balón během utkání 14. kola první fotbalové ligy.

Liberec nastoupil do zápasu bez trenéra Pavla Hoftycha, který jako první kouč v lize nesměl být na lavičce kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho místo zaujal asistent Pavel Medynský.

Straka odjel s prázdnou

Trenér Straka v minulosti vedl České Budějovice, kde se narodil. Teď se na jih vrátil se svou Karvinou, ale zpátky se vrací s prázdnýma rukama. První vzájemný duel v nejvyšší soutěži rozhodl v úvodních 26 minutách svými premiérovými dvěma góly v lize Lukáš Havel, v 52. minutě přidal pojistku Ivan Schranz. Hosté dohrávali poslední půlhodinu bez vyloučeného Martina Bukaty.

Souboj o míč v utkání 14. kola první fotbalové ligy mezi SK Dynamo České Budějovice a MFK Karviná.

Dynamo, jediný nováček soutěže, vyhrálo potřetí za sebou a poskočilo na jedenácté místo tabulky. Karviná naopak potřetí za sebou nebodovala a neskórovala a je čtrnáctá.