Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Po Kypru Schranz v Budějovicích střelecky vylepšuje svou bilanci z Dukly

5. listopadu 2019 14:50 - České Budějovice

Slovenský fotbalový útočník Ivan Schranz se do české první ligy vrátil v létě po půlročním působení na Kypru a na podzim dává o sobě hodně vědět. V dresu Dynama České Budějovice už ve střelecké produktivitě převyšuje svoje přechozí působení v pražské Dukle, za níž od léta 2017 do prosince 2018 nastřílel v nejvyšší soutěži při čtyřiceti startech dohromady osm gólů. Za Jihočechy nastoupil nyní do čtrnácti zápasů a na svém kontě má už pět branek.

 

Josef Pešout, Právo

Jak jste se přeorientoval z kyperské ligy znovu na českou fotbalovou realitu?

Na Kypru působí v jednotlivých klubech spousta cizinců, tam je to běžné. Česká liga je úplně jiná, fyzicky náročná, často převládá taktika. Ale s Budějovicemi se přesvědčujeme, že se dá hrát s každým. Nedíváme se na to, jaký můžeme mít výkonnostní strop. Chceme vytěžit maximum a posbírat co největší počet bodů.

Momentálně figuruje Dynamo v roli nováčka po sérii čtyř vítězství na devátém místě tabulky. Co na to říkáte?

Nebudeme spekulovat, jak to dopadne na konci sezony. Každý dobrý výsledek je důležitý.

Tři góly za tři body. Rozjeté Dynamo České Budějovice opět slaví

Zůstaňme u vaší statistiky. V posledních čtyřech kolech jste čtyřikrát skóroval. Považujete se za budějovického útočníka číslo jedna?

Máme vyrovnaný tým. Při utkání v Teplicích nám chyběli v ofenzivě a na hrotu útoku dlouhodobě zraněný Michael Rabušic i vykartovaný David Ledecký. Musel jsem je zastoupit. Ale určitě to nevnímám, že jsem najednou kanonýrem. Pět gólů jako já dal za Budějovice i Patrik Brandner, s nímž se známe už ze společné štace v tehdy ještě prvoligové pražské Dukle. Jsem rád, že nám to funguje.

V čem spočívá aktuální tažení Dynama?

Možná jsme se postupně osmělili po rozpačitém začátku sezony. Pak se nám vydařily nějaké zápasy. Od toho jsme se odrazili. Získáváme i sebevědomí a těší nás vzestup v tabulce.

Kolik chcete osobně ještě přidat gólů do konce podzimní části?

Co nejvíc.

Cítíte, že máte životní formu?

V české lize je to pro mě asi zatím nejlepší období v kariéře. A věřím, že to bude dál pokračovat.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..