Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trenér Mareček zemřel, Teplice v Brně nehrály

2. září 2007 15:55 - PRAHA

Fotbalový trenér Vlastislav Mareček v neděli po dlouhé těžké nemoci zemřel. Jednačtyřicetiletý kouč, který naposledy působil v Teplicích a jako asistent u reprezentační jednadvacítky, podlehl v pražské nemocnici na Karlově náměstí rakovině. ČTK to řekl Marečkův blízký přítel Pavel Hoftych, současný kouč Zlína. Kvůli Marečkově úmrtí byl odložen nedělní ligový zápas Brna s Teplicemi, který se měl hrát od 20:15.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Mareček se léčil na rakovinu opakovaně. Před několika lety svůj boj vyhrál a mohl se vrátit ke své milované práci v roli fotbalového kouče. Angažmá v Teplicích už ale nedokončil, letos v zimě tým náhle opustil s tím, že ho čeká další léčba.

Od té doby se stáhl do ústraní. Na dálku však stále spolupracoval s Teplicemi i s Ladislavem Škorpilem u národního týmu do 21 let. První kroky v nové funkci s ním konzultoval i nynější hlavní trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička, který patřil mezi jeho blízké fotbalové přátele.

O Marečkově další léčbě přicházely jen kusé informace, ovšem podle nich se zdálo, že kouč má stále šanci na uzdravení. Pravidelně dojížděl na léčebné procedury i do pražské nemocnice na Karlově náměstí, kde v neděli zemřel.

Mareček za sebou neměl skvělou hráčskou minulost, ovšem v roli trenéra se brzy začal významně prosazovat u mládežnických týmů. Pracoval jako asistent u reprezentační šestnáctky a osmnáctky, naposledy byl u týmu do jednadvaceti let. Na klubové úrovni si vydobyl renomé už ve Zlíně, výborně se mu vedlo také s Teplicemi. V pozici hlavního kouče vedl ligové týmy do 106 zápasů s bilancí 45-31-30.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..