České Budějovice - Žižkov 1:7Jihočeši utrpěli debakl, příprava na severu posloužila charitě

Fotbalistům Českých Budějovic se hrubě nepovedlo první utkání zimní přípravy. Jihočeský nováček nejvyšší soutěže doma utrpěl debakl 1:7 s druholigovým Žižkovem. Krásné gesto předvedli fotbalisté Teplic a Ústí nad Labem, jejich přípravný duel měl výrazný charitativní rozměr.

Velké gesto fotbalistů Teplic a Ústí nad Labem.

České Budějovice v areálu Složiště nezvládly už první poločas, ve kterém se prosadili Bezdička a Diviš. Po změně stran Žižkov svůj náskok ještě zvýraznil. Hattrickem během 24 minut se blýsknul ázerbájdžánský útočník Nabijev, dva góly vstřelil Szotkowski. Tvrdou porážku Dynama pouze zmírnil Táborský proměněnou penaltou.

Ostrava ani ve druhém duelu pod novým trenérem Kozlem nevyhrála a v Polsku podlehla Górniku Zabrze 1:2. Baník, který začal přípravu remízou 2:2 s druholigovým Prostějovem, poslal ve 24. minutě do vedení Kučera. Domácí však otočili zápas v závěrečné půlhodině.

Teplice v první přípravě roku doma remizovaly s druholigovým Ústím nad Labem 2:2. Teplické branky dali Kučera s Paradinem.

Zápas se nesl v dobročinném duchu, protože fanoušci mohli přispívat na pomoc Radimu Novákovi, trenérovi teplické sedmnáctky a bývalému brankáři Ústí, jehož postihla rakovina slinivky. Celkem se vybralo 41 200 korun, za což všem příchozím oba týmy moc děkují. Svého honoráře se vzdali také rozhodčí utkání, dále přispěli také oba týmy a zaměstnanci klubů.

Zlín v Senci remizoval s Trnavou 1:1. Ševci vedli díky pokutovému kopu Poznara, po změně stran vyrovnal Mitrea.

Přípravné fotbalová utkání:
FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky: 33. Kučera, 73. Paradin - 7. Matějka, 75. Škoda.
Teplice - I. poločas: Keranovič - Hyčka, Paradin, Knapík, P. Mareš - Kučera - Radosta, Trubač, Žitný, Moulis - Vyhnal.
II. poločas: Keranovič - Paradin, Čmovš, Shejbal, Hyčka - Knapík - Moulis (52. Hural), Žitný (83. Baftijar), Trubač (68. Liška), Radosta (59. Emmer) - Vyhnal (59. Schettl). Trenér: Hejkal.
Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:7 (0:2)
Branky: 74. Táborský z pen. - 53., 61. a 77. Nabijev, 50. a 81. Szotkowski, 29. Bezdička, 31. Diviš.
Budějovice - I. poločas: Luksch - Kladrubský, Talovierov, Polom, Řezáč - Čavoš, Kulhánek - Šplíchal, Javorek, Schranz - Ledecký.
II. poločas: Luksch - Čolič, Havel, Polom, Řezáč - Kulhánek, Talovierov - Šplíchal, Brandner, Mršič - Táborský. Trenér: Horejš.
Spartak Trnava - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 64. Mitrea - 14. Poznar z pen.
Zlín: Dostál (46. Šiška) - Bačo (68. Kolář), Buchta, Kolář (46. Cedidla) - Jiráček (46. Bartošák), Adekuoroye (60. Hrdlička), Hellebrand (46. Hlinka), Janetzký (46. Chwaszcz), Čanturišvili, Džafič (46. Fantiš) - Poznar (46. Železník). Trenér: Kameník.
Górnik Zabrze - Baník Ostrava 2:1 (0:1)
Branky: 68. Ryczkowski, 84. Koj - 24. Hrubý.
Baník: Laštůvka - Fillo, Procházka (60. Pokorný), Stronati, Granečný (73. Fleišman) - Jánoš, Hrubý (46. Buchta), Kaloč (73. Mooc) - Lalkovič, Smola (60. Baroš), Holzer. Trenér: Kozel.
FK Šumperk - Sigma Olomouc 0:6 (0:4)
Branky: 2. González, 5. Hapal, 26. Radek Látal, 32. Daněk, 76. Kerbr, 83. Šíp.
Olomouc - I. poločas: Mandous - Radek Látal, Beneš, Zima, Vepřek - Hapal, Houska, Zmrzlý, Daněk, González - Yunis.
II. poločas: Trefil - Sladký, Štěrba, Jemelka, Kerbr - Zahradníček, Greššák, Nováček, Zlatohlávek, Šíp - Arroyo. Trenér: Radoslav Látal.