Bohemians - Příbram 4:0Mladá Boleslav vyhrála a ovládla svou skupinu Tipsport ligy

Fotbalisté Mladé Boleslavi v přípravné Tipsport lize porazili Varnsdorf 3:1 a ovládli domácí skupinu B. Bohemians 1905 ve skupině A zimního turnaje deklasovali Příbram 4:0.

Zleva Antonín Vaníček a Jan Záviška z Bohemians (ilustrační foto)

Hlavním strůjcem boleslavského vítězství byl útočník Wágner. Ten nejprve ve 13. a 14. minutě připravil góly Jiřímu Klímovi a Pechovi a v 86. minutě sám uzavřel skóre. Středočeši ze tří utkání získali sedm bodů za dvě výhry a remízu.

Bohemians poslal do vedení v prvním poločase Puškáč a po změně stran porážku posledního týmu nejvyšší soutěže zvýraznili dvěma góly Hronek a Šmíd. Příbram tak nenavázala na úvodní triumf 3:1 nad Jabloncem. "Klokani" naplno bodovali ve druhém ze tří duelů na turnaji.

Karviná na závěr skupiny D přestřílela druholigový Prostějov 3:2 a dočkala se první výhry v zimní přípravě. Slezané dokonce zvítězili poprvé od konce září, kdy v nejvyšší soutěži porazili Příbram.

Fotbalová Tipsport liga
Skupina A (Praha-Horní Počernice):
Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 53. a 87. Hronek, 18. Puškáč, 57. Šmíd.
Bohemians - I. poločas: Le Giang - Köstl, Bederka, Šmíd - Vaníček, Jindřišek, Vacek, Podaný - Novák - Puškáč, Nečas. II. poločas: Le Giang - Krch, Bederka, Šmíd (63. Hůlka) - Záviška, Vacek (63. Ljovin), Rada, Schumacher - Hronek - Vodháněl, Nečas (63. Pulkrab). Trenér: Klusáček
Příbram - I. poločas: Kočí - Pazdera, Kleščík, Dramé, Cmiljanovič - Yilmaz (25. Nový), Zorvan, Tregler, Sehit, Díl - Jindráček. II. poločas: Vantruba - Antwi, Šimek, Kvída, Nový - Kříž, Zorvan, Soldát, Budínský, Hájek - Jindráček (78. Vokřínek). Trenér: Nádvorník
Dukla Praha - FK Jablonec 2:3 (0:0)
Branky: 69. Hašek, 79. Dancák - 48. Pilík, 57. Chramosta, 67. vlastní Piroh.
Jablonec - I. poločas: Hanuš - Macháček, Kubista, Jugas, Krob - Breda, Považanec, Hämäläinen, Acosta - Matoušek, Doležal. II. poločas: Richter - Holík, Štěpánek, Jugas, Peřina - Pleštil, Pilík, Kubista, Jovovič - Chramosta, Velich. Trenér: Rada