Živě

Kolumbijec Mosquera se vrací. Zelenobílé barvy Cali mění za zelenobílý dres Klokanů

12. února 2020 09:40 - Praha
(Aktualizováno: 12. února 2020 14:39)

Po třech a půl letech se s největší pravděpodobností vrátí do pražských Bohemians kolumbijský legionář Jhon Édison Mosquera, který oblékal dres Klokanů v letech 2014 až 2016. Vršovický klub potvrdil, že devětadvacetiletý ofenzivní fotbalista přiletěl do Prahy a už se zapojil do přípravy Klusáčkova týmu. O jeho angažmá by se mělo rozhodnout v přístím týdnu, protože trenér si ho chce nejprve vyzkoušet.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zelenobílý dres Deportivo Cali, kde působil Mosquera naposledy, by tak mohl znovu vyměnit za zelenobílé barvy pražských Bohemians.

Už při zimním turnaji Tipsport cupu mluvil kouč Klokanů Luděk Klusáček o tom, že by před ligovým jarem rád posílil ofenzivu a přivedl alespoň dva hráče. Právě šikovný, technicky výtečně vybavený a ofenzivně laděný Kolumbijec by mohl být jedním z nich.

Mnohé naznačila už úterní hádanka, kterou Bohemians zveřejnili na Facebooku i Twitteru.

"Včera v podvečer přistála v Praze linka z Frankfurtu. Na palubě byl někdo, kdo se dnes zapojí do tréninku. Kdo by to tak mohl být?" napínali Klokani zvědavost svých fanoušků, z nichž mnozí správně tipovali Mosqueru.

Ten nastupoval za Bohemians v sezonách 2014 až 2016 a odehrál celkem 55 střetnutí. Do ďolíčku přišel z třetiligového španělského klubu Olimpic Xativa, z Vršovic se vrátil domů do Kolumbie.

„Dostal jsem na něho výborný tip od známých manažerů, které mám ve Španělsku," prozrazoval tehdejší trenér Bohemians Roman Pivarník, jak na Mosqueru přišel.

"A já se zase potkal zcela náhodou s Néstorem působícím v pražské Dukle a ten mi doporučil, abych do Čech šel. Uchytit se ve Španělsku v první nebo druhé lize pro mě jako cizince bylo strašně těžké," vysvětloval kolumbijský legionář, proč se tehdy rozhodl pro českou ligu.

Opustil ji v roce 2016, kdy se rozhodl pro návrat domů do Kolumbie.

Záložník Bohemians 1905 Jhon Mosquera.

Vlastimil Vacek, Právo

Nejdřív ho zlákalo Atlético Nacional Medelin, po půldruhém roce přestoupil do Deportivo Cali.

Tam se do zelenobílého dresu příliš neprosadil a pendloval mezi áčkem a rezervou.

Celkem sehrál Mosquera po návratu do Kolumbie v tamní lize 29 zápasů a vstřelil dva góly. Fanoušci Bohemians ho však během působení u Botiče milovali, takže jeho případný návrat přijmou s otevřenou náručí.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..