Bohemians 1905 - Zlín 1:2Zlín si díky Vyskočilovi veze z Vršovic všechny tři body

6. Sňozík (penalta) 1 : 0
31. Vyskočil 1 : 1
60. Vyskočil 1 : 2

Díky dvěma brankám zlínského Martina Vyskočila v sobotním utkání s Bohemians 1905 se Zlín posunul na pátou příčku v Gambrinus lize. Domácí sice brzy vedli, když již v 6. minutě proměnil pokutový kop vršovický gólman Radek Sňozík, ale hostům se podařilo ještě do poločasu vyrovnat Martinem Vyskočilem. Stejný hráč dal výsledku v 60. minutě konečnou podobu. Zlínu se tak podařilo odvézt z Vršovic všechny tři body za výhru 2:1.

Po skvělém přiťuknutí Michala Ordoše se v 5. minutě dostal do vápna Ivan Hašek, který byl po kličce zlínským obráncem faulován a pro domácí se vytvořila příležitost zahrávání pokutového kopu. Toho se již tradičně ujal vršovický gólman Sňozík a střelou po zemi poslal domácí do vedení 1:0. Brankář se v nejvyšší soutěži trefil po osmi letech.

Ve 13. minutě se do nebezpečného zakončení dostal zlínský špílmachr Opiela, ale jeho technická střela o pár centimetrů přeletěla břevno Sňozíkovy branky. Hra dostala velký náboj kolem 20. minuty. Započal to nápor domácích fotbalistů, kteří si několikrát vytvořili nepříjemný závar před zlínskou brankou. Zlínští selhávali v přechodové fázi, ale klokani si ze svých výpadů nedokázali pojistit vedení.

Vyrovnání přišlo ze standardní situace ve 31. minutě. Penner poslal střílený centr na vršovického brankáře, který před ním ovšem ještě tečoval Martin Vyskočil a hosté tedy jeho hlavičkou vyrovnali na 1:1. Nebezpečně pronikal ten samý hráč do vápna domácích v minutě 41., ale vršovičtí obránci před ním včas stačili o odkopnout míč do bezpečí.

Šmahaj trefil břevno

Skóre se mohlo měnit v 52. minutě. Z pětadvaceti metrů namířil David Šmahaj nádhernou střelu na branku domácího Sňozíka, ovšem ta se jen odrazila od břevna vršovické branky zpět do hřiště. Útok z oblasti zoufalství předvedli dva hostující hráči. V 58. minutě se řítil sám na domácí branku Malár, který měl po svém levém boku běžícího Žůrka. Tomu nakonec přihrál, ale rychlonohému zlínskému útočníkovi se míč zamotal mezi nohy a z vyložené šance nic nebylo.

To se nedá říci o situaci z 60. minuty. Zlínští fotbalisté zahrávali rohový kop. Ve skrumáži před vršovickou brankou se míč dostal až k Vyskočilovým kopačkám, které změnily stav na 2:1 pro hosty.  Ve vyložené šanci k vyrovnání se ocitl Ordoš, který osamocen před Baránkem střílel jen do zlínského brankáře.

V 84. minutě prchal sám na Sňozíka zlínský Žůrek, ale nepodařilo se mu dobře zakončit. Vyrovnat mohl ještě v nastaveném čase Ordoš, ale ani jeho pokus neskončil brankou.

Bohemians 1905 - FC Tescoma Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 6. Sňozík - 31., 60. Vyskočil. ŽK: Růžička, Šmarda - Opiela, Malár. Rohodčí: Racek, Ubias, Teuber. Diváci: 5540.
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Rada, Lukáš, Šmarda - Moravec (46. Kunášek), Nikl, Hašek, Bartek (75. Bálek) - Ordoš, Škoda.
FC Tescoma Zlín: Baránek - Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner - Šmahaj, Opiela, Vrtělka, Malár - Vyskočil (89. Konečník), Žůrek (88. Zapletal).