Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Byli jsme bázliví. Bod musíme brát, řekl po dohrávce v Ostravě jablonecký Hrubý

24. února 2020 21:55 - Ostrava

Návrat na čtvrtou příčku tabulky před České Budějovice se ostravskému Baníku nezdařil. Byl podmíněn výhrou nad Jabloncem, na tu ale Ostravané nedosáhli. Závěrečné utkání 22. kola Fortuna ligy skončilo k větší spokojenosti hostujícího týmu nerozhodně 1:1.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Obě gólové akce se vešly do úvodních dvanácti minut. A oba týmy se radovaly po úvodní střele v zápase. Nejprve se v 6. minutě trefil hostující čahoun Vojtěch Kubista, za dalších šest minut srovnal po centru Martina Filla hlavou Nemanja Kuzmanovič. Baník měl i další šance. Všechny je ale spálil. To Jablonec svou úvodní přesnou trefou veškeré útočné akce v prvním poločase vyčerpal. „Začali jsme výborně, ale od 10. minuty jsme tahali za kratší konec. Baník byl aktivnější a mimo gólu jsme neměli do počasové přestávky nic. Ten bod beru," vykládal trenér Jablonce Petr Rada.

Převaha domácího týmu pokračovala i po přestávce, Baníkovci ale s šancemi nakládali prachmizerně. Nejblíže druhému gólu byl Ondřej Šašinka, který v ideální pozici nejprve hlavičkoval a poté ještě dorážel nohou. V obou případech byl ale úspěšnější brankář Vlastimil Hrubý.

Emoce plály! Podíval se na mě a dal mi strom, zuří Sýkora. Jen jsem se mu postavil do cesty, namítl Fillo

„Zachytal jsem si až moc. Šancí měli dost, byli jsme takoví bázliví celý zápas, nebyli jsme moc v pohybu a myslím, že bod musíme brát všema deseti," přijal remízu jablonecký brankář.

Ostrava brala doma bod. Na hřišti se jiskřilo, Fillo si koledoval o červenou, vyloučený byl ale Krob

„Vlasta nás podržel. Drží nás často. Je vidět, že je v pohodě. Hodně nám těmi zákroky pomáhá a je na nás vepředu, abychom dávali góly," uvedl jablonecký Jan Sýkora.

Kouč Ostravy Luboš Kozel byl po domácí premiéře zklamaný. „Ne z výkonu, ale z výsledku a z toho, že jsme ztratili dva hráče," poukázal Kozel na dvě vynucená střídání Hrubého už v 18. minutě a Jánoše, který opustil hřiště po hodině hry s vykloubeným ramenem. „Robert si stěžoval na bušení srdce, skoro na omdlení a prý to nebylo poprvé. Asi to není náhoda. A Jánoš má vykloubené rameno, bude mimo minimálně čtyři týdny," přiblížil Kozel.

Ten mohl po karetních trestech vrátit do sestavy čtyři hráče. Zda vítěznou sestavu z minulého kola na Slovácku prostřídat, řešil Kozel ještě v pondělí ráno. „A možná jsem to nevyřešil úplně správně. To tak někdy bývá. Pojal jsem to tak, že jsem tam vrátil hráče, kteří minule nebyli. Máme nabitý program, za čtyři dny hrajeme znovu," uvedl Kozel, který od první minuty poslal na trávník z absentující čtveřice Fleišmana, Stronatiho a Jánoše. Kvůli zdravotním obtížím Hrubého se na hřiště velmi brzy dostal i Jirásek.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..