Přestup před svatbou, zápas po porodu. Gólman Sparty je na hektiku zvyklý

26. února 2020 17:10 - Praha

Všechno zvládl, až na konečný výsledek. Když na Hané nastupoval v neděli mezi tyče, diváci netušili, jak hektické prožil poslední hodiny. Brankář Milan Heča dorazil za týmem až večer před zápasem. V sobotu mu manželka Dana porodila dceru Beátu, druhý den pak odchytal utkání s Olomoucí, při kterém fotbalovou Spartu několikrát podržel.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Stal se poprvé otcem. Na oslavu však neměl čas, musel rychle naklusat do branky.

„Malá se narodila v sobotu brzo ráno. Měří 47 centimetrů a váží necelá 3 kila. Bezprostředně po narození dítěte jsem nad zápasem moc nepřemýšlel. Byli jsme domluvení, že přijedu za týmem večer," líčí Milan Heča na klubovém webu.

„Věděl jsem, že budu nachystaný. Při zápase jsem se cítil v pohodě. Nevím, jestli je to porodem, ale byl jsem v klidu, že už to máme za sebou. Výkon nehodnotím, ale mrzí mě výsledek. Kdyby se vyhrálo, měl by víkend skvělou tečku," poukazuje novopečený otec na porážku 0:1 při premiéře nového kouče Václava Kotala.

Trápení Letenských pokračuje. Na jaře jsou Pražané stále bez bodu i gólu

Všechno se točí kolem fotbalu

Osmadvacetiletý gólman si už zvykl, že zásadní události v běžném životě prožívá ve spojitosti se Spartou.

Jako v červnu 2018.

Kotel skandoval jeho jméno. Pro mě asi nejlepší zápas ve Spartě, libuje si Heča

„Když člověk hraje fotbal, všechno se kolem něj točí. Přestup do Sparty jsem řešil dva dny před svatbou. Takhle to chodí... Jsou to ale příjemné starosti," usmívá se brankář.

Těší se na nový rodinný život. „Člověk přijde domů a na fotbal může na chvilku zapomenout. Doma mě teď čekají jiné starosti. Můžu být víc v klidu," kvituje Heča.

dos, Sport.cz

ČT sport Liberec - Brno dnes 20:00
20210514T20:00:00+0200
Liberec vs. Brno
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..